جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

ماه رمضان ماه ویژه خداست/خودسازی بهترین بهره ماه مبارک است - نمایش محتوای خبر

 

 

ماه رمضان ماه ویژه خداست/خودسازی بهترین بهره ماه مبارک است

ماه رمضان ماه ویژه خداست/خودسازی بهترین بهره ماه مبارک است

کیش/خبرگزاری صدا و سیما/ اجتماعی

امام جمعه کیش گفت: خودسازی بهترین بهره ماه مبارک رمضان است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حجت الاسلام والمسلمین علیدادی در خطبه های نمازعید سعید فطر با تبریک فرارسیدن این عید و کسب پاداشی عظیم به پاس یک ماه بندگی گفت: خوش به حال کسانی که توانستند قدر این ماه را دانسته و با درک صحیح آن در مسیر بندگی معبود بی همتا گام بردارند.

وی با بیان اینکه کسانی که در این ماه فرصت و دعوت میهمانی از سفره خداوند را از دست داده اند بازندگان اصلی هستند بیان کرد: تهذیب نفس و تمرین تقوا دو دستاورد مهم این ماه عظیم است.

امام جمعه کیش با تاکید براینکه مبارزه با هوی نفس از محوری ترین اصول ماه ضیافت الله است گفت: مبارزه با تقاضاهای نفسانی و نزدیکی به خداوند کاری بس بزرگ است که تمرین آن بیشتر در این ماه انجام می شود و نباید با پایان ماه مبارک این پاکی و خلوص نیت را فراموش کرده بلکه آن را در تمام ایام زندگی جاری و ساری کنیم.

مبارزه با شیطان درون موضوعی بود که حجت الاسلام والمسلمین علیدادی آن را موضوعی مهم دانست که خودسازی و تهذیب نفس نتیجه آن است و با تمرین آن می توان به جنگ شیاطین بیرونی رفت.

وی با اشاره به اینکه ماه مبارک رمضان مواهب گسترده ای دارد افزود: مبارزه با ظلم، استبداد و ابرقدرت های ستمگر درسی است که ماه مبارک رمضان به مومنان می دهد.

امام جمعه کیش تکمیل عبادت و بندگی در این ماه را توجه به حکومت حضرت مهدی (عج) دانست و گفت دولت کریمه امام عصر (عج) باعث عظمت و سرافرازی اسلام می شود و در آن فقر ، فساد، تبعیض و جنگ های تفرقه انگیز وجود ندارد.

حجت الاسلام والمسلمین علیدادی خواستن همچنین حکومتی به رهبری امام زمان(عج) با حضور گسترده مومنان  از خدای تبارک و تعالی را  از بهترین دعاهای توصیه شده در روز عید سعید فطر دانست.