جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

لغو پرواز‌های چارتری به جز مسیر‌های کیش، قشم و مناطق نفت خیز - نمایش محتوای خبر

 

 

لغو پرواز‌های چارتری به جز مسیر‌های کیش، قشم و مناطق نفت خیز

لغو پرواز‌های چارتری به جز مسیر‌های کیش، قشم و مناطق نفت خیز

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: پرواز‌های چارتری به جز مسیر‌های کیش، قشم و مناطق نفت خیز لغو خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش و به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی کاپیتان تورج دهقانی زنگنه در بازدید میدانی به منظور اطمینان از رعایت دستورالعمل پذیرش حداکثر ۶۰ درصدی مسافر درهواپیما‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی ابلاغ شده به شرکت‌های هواپیمایی، گفت: شرکت‌ها تا زمانی که این دستورالعمل از سوی وزارت بهداشت لغو نشود ملزم به رعایت آن هستند و سازمان هواپیمایی کشوری نیز نظارت جدی خواهد داشت.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری افزود: در این خصوص که شرکت‌های هواپیمایی ۴۰ درصد مسافر خود را از دست می‌دهند با دستور وزیر راه و شهرسازی تمهیداتی اندیشیده شده که بتوانیم از هفته آینده صورت‌های مالی شرکت‌های هواپیمایی به خصوص ۶ ماهه اول سال را دریافت کرده و تسهیلاتی از طریق دولت به آن‌ها پرداخت شود.

کاپیتان زنگنه با بیان اینکه هیچ گونه افزایش قیمتی نخواهیم داشت و پول این صندلی‌های خالی از مسافران دریافت نخواهد شد افزود: ما در این ایام هیچ افزایش قیمتی نداریم و این پول را به هیچ عنوان از مسافر دریافت نمی‌کنیم.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص افزایش قیمت توسط شرکت‌های هواپیمایی در روز‌های اخیر افزود: سازمان هواپیمایی کشوری براساس ماده" ۵" بند "ب" قانون این سازمان مسئول جلوگیری از رقابت مضره و مصالح عمومی است و از آنجا که تاکنون مشکلاتی از سوی چارتر کننده وجود داشت با لغو پرواز‌های چارتری به جز مسیر‌های کیش و قشم و مناطق نفت خیز هیچ مسیر دیگری مجاز به چارتر نیست.

کاپیتان زنگنه در خصوص افزایش قیمت در هفته جاری که توسط برخی شرکت‌ها صورت گرفته افزود: براساس فصول سال‌های گذشته در زمان پیک پرواز قیمت‌ها براساس بازار عرضه و تقاضا افزایش می‌یافت چرا که بازار تابع عرضه و تقاضا است.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه شرکت‌های هواپیمایی براساس دامنه نرخی که برایشان تعریف شده هیچ افزایش قیمت نداشتند، افزود: جلساتی با وزیر راه وشهرسازی، نمایندگان کمیسیون عمران مجلس و شرکت‌های هواپیمایی برگزار و قرار شد در هفته آینده در نشستی مشترک به نتایجی دست یابیم.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری افزود: چنانچه مسافران با رعایت نکردن شیوه نامه های بهداشتی مواجه شوند می‌توانند با تلفن‌های سازمان هواپیمایی کشوری به‌صورت شبانه روز تماس گرفته و یا با اسکن بارکد فرم‌های نظرسنجی داخل هواپیما به‌صورت مستقیم با سازمان هواپیمایی کشوری در ارتباط باشند.