جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

لزوم هوشمند سازی پلیس کیش - نمایش محتوای خبر

 

 

لزوم هوشمند سازی پلیس کیش

لزوم هوشمند سازی پلیس کیش

فرماندهی انتظامی کیش توسعه زیرساخت‌های هوشمند سازی پلیس کیش همچون پایش تصویری را از الزامات افزایش احساس امنیت در کیش برشمرد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، سرهنگ علی اصغرجمالی در نشست خبری به مناسبت هفته نیروی انتظامی که از 11 تا 17  برگزار می شود گفت: قرار است در جزیره 110 طرح و ویژه برنامه برگزار شود.
وی در جمع خبرنگاران هفت محور هفته نیروی انتظامی را گام دوم انقلاب: جوان گرایی و مردم سالاری دینی، پلیس اخلاق مدار، تقویت جایگاه پلیس در ارتباط با مردم و رسانه، توسعه برنامه های آموزش همگانی، افزایش تعاملات با دستگاه های همکار، مسئولیت پذیری پلیس و امنیت و اقتدار و مرزبانی عنوان کرد.
سرهنگ جمالی با تاکید بر اینکه بیشتر جرائم به سمت جرائم اینترنتی سوق پیدا کرده و آمارها حاکی از کشف 97 درصدی این جرایم در کیش دارد گفت: متاسفانه بسیاری از زیرساخت های الکترونیکی و ابتدایی در جزیره وجود ندارد و به همین دلیل برنامه ریزی پلیس برای کمتر کردن حضور فیزیکی، پایش مانیتورینگ و تحقق پلیس گردشگری به کندی پیش می رود.
فرمانده انتظامی کیش با بیان اینکه تصور عموم مردم از پایش تصویری اشتباه است افزود: در راستای حل مشکلات امنیتی همچون قاچاق، ورود اتباع بی هویت و مواد مخدر نیازمند توسعه زیرساخت های پایش های تصویری  داریم.
سرهنگ جمالی نصب دستگاه ایکس ری خودرویی، پیگیری نصب دو دوربین چهره خوانی در فرودگاه و بندرگاه و همچنین تقویت سایت راداری برای پایش حضور شناورها در دریا و ساحل را از مهمترین برنامه های انتظامی کیش برای تحقق پلیس هوشمند عنوان کرد.      
وی فعالیت بیشتر در دو حوزه فضای مجازی و فرهنگ ترافیکی را از مهمترین برنامه های پلیس کیش در سال 98 عنوان کرد و گفت: همشهریان می توانند در تماس با سامانه 197 کارکنان شایسته تقدیر فرماندهی انتظامی کیش را معرفی کنند.
سرهنگ جمالی با اعلام اینکه در حوزه تکمیل نیازهای خودرویی به ویژه خودروهای راهور هم خواستار توجه و تعامل سازمان منطقه آزاد کیش هستیم چند خبر خوش برای دارندگان خودروها و متورهای توقیف شده  (که به دستور قضایی توقیف نشده اند) داشت.
وی با بیان اینکه راکبانی که که در سال 98 موتورشارژی هایی آنها توقیف شده می توانند از امروز تا پایان هفته ناجا از تخفیف 50 درصدی در جرائم و هزینه پارکینگ بهره مند شوند.
فرمانده انتظامی کیش در خصوص راکبانی که تاریخ توقیف موتورهای آنان مربوط به سال های ماقبل 98 است هم افزود: دارندگان این موتورها هم در صورت مراجعه با بیشترین تخفیف و یا تا حد رایگان شدن می توانند موتورهای خود را دریافت کنند.
سرهنگ جمالی در خصوص خودروهایی هم که توقیف شده اند گفت:صاحبان خودروهای توقیف شده در صورتی که تا پایان آبان مراجعه کنند ، آخرین جریمه آنها بخشیده می شود.
در ادامه این نشست خبری روسای پلیس تخصصی کیش در پاسخ به سوالات خبرنگاران، موضوعاتی همچون رفع مشکل پارکینگ ساختمان جدید پلیس راهور و افزایش تعداد پرسنل، پایش تصویری جزیره، اطلاع رسانی گسترده در خصوص هشدارهای پلیس فتا در گروه ها و کانال های فضای مجازی، پایش ساختمان های نیمه کاره و سرقت های خرد، پیگیری برخی مزاحمت های کلامی در اسکله تفریحی و پارک های نوبنیاد و رسیدگی به مشکلات مسافران در زمان تاخیر و لغو پروازها  را در دست اقدام عنوان کردند.