جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

لزوم معرفی ظرفیت‌های سرمایه گذاری کشور در شورای عالی استان‌ها - نمایش محتوای خبر

 

 

لزوم معرفی ظرفیت‌های سرمایه گذاری کشور در شورای عالی استان‌ها

مدیرکل صدا و سیمای مرکز کیش در دیدار اعضای شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه در کشور ظرفیت‌های سرمایه گذاری بسیاری وجود دارد استفاده از ظرفیت این شورا را برای معرفی فرصت‌های سرمایه گذاری ضروری عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کیش، محمد صادق کوثری فر در این دیدار با تشریح فعالیت ها و رسالت های رسانه ملی و به ویژه مراکز استانی صدا و سیما گفت: در استانهای کشور فرصت های سرمایه گذاری متعددی وجود دارد که این فرصت ها می تواند ضمن معرفی در رسانه ملی از طریق شورای عالی استانها هم به سرمایه گذاران داخلی و خارجی معرفی شود.
کوثری فر با تقدیر از تلاش های شورای شهر کیش خواستار نگاه ویژه شورای عالی استانها به شورای شهر جزیره شد تا از این طریق فرصت های سرمایه گذاری کیش به صورت هدفمند به سرمایه گذارانی که با شورای عالی استانها در ارتباطند معرفی شود.
مدیرکل صدا و سیمای مرکز کیش تاکید کرد: معرفی فرصت های سرمایه گذاری کشور در قالب برنامه های مختلف و متنوع درحوزه های مختلف صدا، سیما، خبر و فضای مجازی از رسالت های مهم رسانه ملی است که صداوسیمای مرکز کیش هم همچون گذشته آماده همکاری همه جانبه با شورای شهر کیش و شورای عالی استانها  است .
رئیس شورای شهر جزیره کیش هم در این نشست با تشریح فعالیت های این دوره شورای شهر، حضور نمایندگان این شورا در همه کمیسیون ها و شوراهای مختلف سازمان منطقه آزاد کیش را محور مهم برنامه های شورای شهر کیش برای رسیدگی  و پیگیری مشکلات ساکنان جزیره دانست.
ایرج شرف زاده  با تشریح تفاوت های ساختاری در نحوه مدیریت مناطق آزاد به ویژه جزیره کیش گفت: اگرچه وظایف شهردار به صورت کلی به مدیرعامل شرکت عمران، آب و خدمات کیش سپرده شده است، اما در گفتگو با مسوولان کشوری بارها پیگیری تعیین شهردار برای جزیره کیش بوده ایم.
وی افزود: استفاده از ظرفیت های شورای عالی استانها برای پیگیری حضور شهردار در جزیره کیش را مهم و ضروری بیان کرد و گفت: محل مصرف برخی از درامدهای حاصل از ارزش افزوده که نزدیک به سه سال است در خود جزیره هزینه می شود اکنون با نبود شهردار باید بار دیگر به خزانه دولت باز گردد.
علیرضا احمدی نایب رئیس پیشین شورای عالی استانها و عضو شورای اسلامی قم  هم در این نشست با تاکید بر اینکه شورای عالی استانها جزو معدود نهادهایی است که می تواند طرح به مجلس ارائه کند گفت: این شورا می تواند موضوع نبود شهردار در کیش را مطرح و آن را از مراجع قانونی پیگیری کند
رئیس شورای اسلامی خراسان رضوی و عضو حقوقی شورای عالی استانها هم با تاکید بر اینکه وجود شهردار در جزیره کیش باید پس از بررسی موارد حقوقی اداره مناطق آزاد مطرح شود گفت: انتخاب و معرفی شهردار و همچنین تهیه لایحه درامدی شهرداری ها را از وظایف اصلی شورای شهر برشمرد.
دیگر اعضای شورای عالی استانها هم در این دیدار به تشریح موارد قانونی لزوم توسعه شهری توسط مرجع اصلی آن یعنی شهرداری پرداختند.