جهش تولید | دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹

قیام امام حسین (ع) ماندگارترین واقعه تاریخ است. - نمایش محتوای خبر

 

 

قیام امام حسین (ع) ماندگارترین واقعه تاریخ است.

Loading the player...

دانلود

کیش/خبرگزاری صدا وسیما/فرهنگی،هنری،مذهبی

حجت الاسلام و المسلمین احمد مروی، معاون ارتباطات حوزه ای دفتر رهبر معظم انقلاب در مراسم گرامیداشت اربعین حسینی و در جمع محبان اهل بیت (ع) در کیش گفت: اربعین آیینه تمام نمای حقانیت است و حضور میلیونی محبان اولاد پیامبر ، در کربلای معلی، چشم جهانیان را خیره کرده است.

وی افزود: یکی از مهمترین درس های قیام عاشورا همدلی یاران امام و شجاعت و فداکاری آنان بود.

وی با اشاره به کلام معروف و ماندگار حضرت زینب کبری (س) در کاخ ابن زیاد گفت: هر چه در کربلا اتفاق افتاد تجلی زیبایی ، اخلاص و بندگی بود و عاشورا علاوه برآن همه تلخی و مصیبت جلوه های روشنی هم داشت .

 حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی خاطرنشان کرد: پیروی از ولایت ، شجاعت و فداکاری و پیشی گرفتن از یکدیگر برای خدمت به امام ، جلوه هایی بود که تاریخ کمتر به خود دیده است. وی با استناد به آیات کلام الله مجید و روایات اسلامی به اتحاد مسلمانان و رموز پیروزی اسلام اشاره کرد و گفت: دوستان امام حسین (ع) به خوبی دریافته بودند که همراهی با ولایت، آنان را در مسیر روشنی قرار خواهد داد و اینک نیز رمز پیروزی اسلام تبعیت از امام زمان (ارواحنافداه) و پیروی از ولی امر مسلمین جهان است.

پس از سخنرانی معاون ارتباطات حوزه ای دفتر رهبر معظم انقلاب، یکی از مداحان اهل بیت (ع) در رثای امام شهید و یاران صدیق ایشان نوحه سرایی کرد و عاشقان امام حسین(ع) در ماتم امام خود اشک ریختند و بر سر و سینه زدند.