جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

قیام امام حسین(ع) برای احیای رسالت و امامت - نمایش محتوای خبر

 

 

قیام امام حسین(ع) برای احیای رسالت و امامت

قیام امام حسین(ع) برای احیای رسالت و امامت

کیش/خبرگزاری صدا وسیما/سیاسی

امام جمعه کیش گفت: قیام امام حسین(ع) برای احیای رسالت و امامت بود.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، حجت الاسلام و المسلمین حسن زاده درخطبه های نماز جمعه با بیان لزوم شناخت چهار محور برای درک درست از قیام عاشورا گفت: شناخت شخصیت های مهم دخیل در این واقعه، شناخت اهداف قیام، شناخت نحوه قیام و بالاخره شناخت نتایج و آثار قیام می تواند فرد را به درک درستی از قیام امام حسین(ع) برساند.
وی در خصوص نتایج و آثار حرکت تاریخی حضرت اباعبدالله الحسین (ع) گفت: قیام آن حضرت برای احیاء اسلام ناب بود چرا که در زمان امویان، تلاش های بسیاری شده بود تا اسلام اموی جایگزین اسلام ناب محمدی شود.
خطیب جمعه کیش گفت: معاویه برای تحریف اذهان مردم کار را تا جایی پیش برده بود که خود را از شجره مبارکه پیامبر اکرم(ص) می دانست و در محکومیت آنها باید گفت چگونه ممکن است کسی حاکم مسلمانان باشد ولی شراب خوار هم باشد؟
وی با اشاره به نامه های تاریخی امام حسین (ع)تاکید کرد: مضمون نامه های آن امام بزرگوار چیزی جز تلاش برای احیای قرآن، سنت و امامت نبوده است
حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده گفت: اگر قیام امام حسین(ع) نبود امروز جامعه اسلامی دچار سردرگمی بود و چه بسا باید اسلام وهابی و داعشی را می پذیرفتیم
امام جمعه کیش در خصوص عزاداری های دهه محرم هم با اشاره به اینکه در عزاداری ها باید ایمان، معرفت و شناخت به جوانان داده شود بیان کرد: هیئت ها باید باعث تقویت محبت به اهل بیت علیهم السلام شوند.
وی با بیان خطر سمت و سوق فعالیت هییت ها به سمت تبدیل شدن به هیئت های سکولار افزود: هیئتی که ادعا کند فقط برای عزاداری کار می کند و کاری به سیاست ندارد ، هیئتی سکولار است چرا که اصل قیام امام و یارانش برای اصلاح حکومت و امت بود.
خطیب جمعه کیش در بخش دیگری از سخنان خود با توصیه به مسئولان در شرایط جنگ اقتصادی دشمن با ملت ایران، از آنان خواست تا با برنامه ریزی و مهندسی دقیق به ویژه در مناطق آزاد رونق اقتصادی این مناطق را حفظ کنند و در نگاهی کلی تر به اقتصاد کشور کمک کنند چرا که خاموشی چراغی از بازار ضربه جبران ناپذیری به جزیره، منطقه و کشور خواهد بود.