سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

قهرمانی دختر ایرانی در تنیس غرب آسیا - نمایش محتوای خبر

 

 

قهرمانی دختر ایرانی در تنیس غرب آسیا

قهرمانی دختر ایرانی در تنیس غرب آسیا

دختر تنیسور ایرانی به قهرمانی هفته دوم مسابقات تنیس زیر ۱۳ سال غرب آسیا رسید.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مركز كيش، مشکات الزهراء صفی از ایران موفق به کسب عنوان قهرمانی رقابت های تنیس زیر 13 سال غرب آسیا شد. ‌

مشکات الزهراء صفی از ایران موفق شد با نتیجه ( 4-6 و 2-6 ) مقابل تنیسور لبنانی به برتری برسد و در جایگاه نخست هفته دوم بازیها بایستد. ملينا مهراني نیز با نتيجه دو برصفر ماندگار فرزامي را شكست داد و عنوان سوم را به نام خود ثبت کرد.

در فینال بخش انفرادی پسران، تنیسور سوری با نتیجه ( 3-6 و 1-6 ) بیدان از لبنان را شکست داد و عنوان قهرمانی این دوره از رقابت ها را از آن خود کرد، یونس طلاور با نتيجه ( 0-6 و 0-6) آریو جوادی را شكست داد و در جايگاه سوم این دوره از مسابقات ايستاد و امیر علی قوام با نتیجه 2 بر یک مقابل نماینده لبنان به برتری رسید و عنوان نهم را کسب کرد.

هم اکنون سایر دیدارها در حال برگزاری است.

در این دوره از رقابت ها 10 تنیسور دختر و 16 تنیسور پسر از کشورهای سوریه، افغانستان، عراق، لبنان و ایران حضور دارند و به مدت 2 هفته در زمین های تنیس مجموعه المپیک جزیره کیش با یکدیگر به رقابت می پردازند.

به این ترتیب نمایندگان کشورمان با کسب این پیروزی ها جواز حضور در مرحله نیمه نهایی را به دست آوردند.

این رقابت ها از 20 تا 28 آذر در دو بخش دختران و پسران به میزبانی جزیره کیش برگزار می شود و در پایان تنیسورهای برتر هر هفته برای حضور در تیم منتخب غرب آسیا انتخاب و پس از آن به مسابقات سطح 2 آسیا اعزام می شوند.
در بخش دختران مشکات الزهراء صفی ، فاطمه سادات زنجانی، درسا چراغی و ماندگار فرزامی و در بخش پسران آریو جوادی، یونس طلاور، آرتین نظری، سامان رضائیان و امیر علی قوام حضور دارند.
شهرزاد شیخ صراف و تونی آندروایچ به عنوان مربی و عباس خیلتاش به عنوان مدیر فنی در تیم های ملی در این دوره از رقابت ها حضور دارند.
مدیریت این دوره از مسابقات بر عهده فرشاد صفتی و امیر صدری است و امین مهدویان داور نشان سفید کشورمان به عنوان سرداور حضور دارد.