سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۱ فروردین ۱۴۰۰

قدس مساله‌ای مربوط به تمام جهان اسلام - نمایش محتوای خبر

 

 

قدس مساله‌ای مربوط به تمام جهان اسلام

قدس مساله‌ای مربوط به تمام جهان اسلام

امام جمعه کیش گفت: مساله قدس مساله‌ای مربوط به تمام جهان اسلام است.

به گزارش خبرگزاري صداوسيما مركز كيش، حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده، امام جمعه جزیره کیش در خطبه های نماز جمعه با تشکر از حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس با اشاره به نكاتي از ديدگاه حضرت امام خمینی (ره) گفت: موضوع قدس یک موضوع عربی صهیونیستی یا فلسطینی صهیونیستی نیست، بلکه یک موضوعی کلی و مربوط به تمام جهان اسلامی است.

حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده افزود: امام خميني (ره) معتقد بودند که اشغال فلسطین صرفا اشغال تدریجی سرزمین فلسطین نیست بلکه همه کشورهای منطقه در خطر تسخیر فرهنگی، اقتصادی و سیاسی توسط صهیونیست ها هستند.

خطیب جمعه کیش بیان کرد: نگاه امام به موضوع قدس مربوط به سال ها پیش از پیروزی انقلاب اسلامی است و این نشان از اهمیت بسیار زیاد موضوع قدس است که این خطر بزرگ را مرتب هشدار می دادند.

حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده گفت: اسرائیل رژیمی غاصب، فاسد و جعلی است که باید از بین برود.

وی با اشاره به فرا رسيدن عید سعید فطر با تشکر از مردم روزه دار و روحانیونی که در مساجد، بازارها و تکایاي جزيره كيش ایام ماه مبارک رمضان و شب های قدر را برگزار کردند، افزود: عید فطر عید پاداش بندگی است و باید با شکوه هر چه تمامتر برگزار شود.

امام جمعه کیش با بیان اینکه پرداخت زکات فطره تکمیل کننده ایام پرفضیلت روزه داری است موضوع تقوا را زیربنای شکل گیری جامعه ای سالم و روحانی دانست و تاکید کرد: تذکر به تقوا و سفارش به آن در حوزه های محتلف بسیار مهم است و همه ما باید موضوع تقوا را به یکدیگر گوشزد کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده در بخش دیگری از سخنان خود با ادامه بحث هفته های گذشته در خصوص خطاب های قرآنی گفت: خطاب قرآن به داشتن نهایت تقوا و کوچ از این دنیا در قالب مسلمان بودن یکی از خطاب هایی است که باید مورد توجه همگان باشد.

در پایان خطبه های نماز جمعه کیش، متن قطعنامه روز جهانی قدس با موضوع محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی، تنفر از همدستی آمریکا و اسرائیل برای انتقال سفارت آمریکا به قدس شریف و همچنین هوشیاری مردم و مسئولان در برابر توطئه های جهانی علیه اسلام و به ویژه مساله برجام قرائت شد.