حمایت از کالای ایرانی | چهارشنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۷

فعال سازی ۴۳ پروژه نیمه تمام در شش ماه گذشته - نمایش محتوای خبر

 

 

فعال سازی ۴۳ پروژه نیمه تمام در شش ماه گذشته

فعال سازی ۴۳ پروژه نیمه تمام در شش ماه گذشته

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش از فعال سازی ۴۳ طرح نیمه تمام و یا غیر فعال عمرانی و اقتصادی در ۶ ماه گذشته در جزیره کیش خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، سعیدی گفت: با آسیب شناسی و اجرای طرح های پژوهشی مشخص شد که 44 درصد از طرح های جزیره کیش غیر فعال و 13 درصد نیز نیمه فعال است.
معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش با اعلام اینکه 158 پروژه در بخش غیر صنعتی نیمه تمام رها شده بود گفت: در 6 ماه گذشته با ایجاد کارگروه های تخصصی ، 43 پروژه غیر فعال و نیمه تمام دوباره فعالیت خود را آغاز کردند
وي افزود: یکی از مشکلات عمده سرمایه گذاران طرح های عمرانی و اقتصادی نیمه تمام، هزینه صدور مجوز های تمدید دوره ساخت بود که با دستور مدیر عامل سازمان مقرر شد این هزینه ها بر مبنای درصد پیشرفت فیزیکی پروژه ها کاهش یافته تا مشوقی برای سرمایه گذاران و عامل تسهیل کننده فعال سازی طرح های غیر فعال باشد.
وی از همکاری با دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد براي راه اندازی بورس بین المللی با پایه ارزی در جزیره کیش خبر داد و گفت: احیای طرح تشکیل مرکز مالی بین المللی، بهره گیری از ظرفیت های بازار پولی در تامین مالی پروژه های کیش و بهره گیری از ظرفیت بازار سرمایه و انواع اوراق بهادار در آینده نزدیک ازجمله طرح هایی است که در حال اجرا است