حمایت از کالای ایرانی | یک‌شنبه، ۱ مهر ۱۳۹۷

فرودگاه امام، عسلویه، کیش و لار آماده دریافت گواهینامه فرودگاهی - نمایش محتوای خبر

 

 

فرودگاه امام، عسلویه، کیش و لار آماده دریافت گواهینامه فرودگاهی

فرودگاه امام، عسلویه، کیش و لار آماده دریافت گواهینامه فرودگاهی

کیش/خبرگزاری صدا وسیما/اجتماعی

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری تحولات اخیر صورت‌گرفته را به رخداد انقلابی در صنعت حمل و نقل هوایی تشبیه‌ و ابراز امیدواری‌کرد نهضت استانداردسازی حوزه ایمنی در فرودگاهها ادامه یابد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، وبه نقل از شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، علی عابدزاده با اشاره به اینکه اکنون فرودگاه‌های امام خمینی (ره)، کیش، عسلویه و لامرد نیز در حال آماده‌سازی خود برای دریافت گواهی‌نامه فرودگاهی هستند، گفت: ما برای یکنواخت شدن مقررات و قوانین ملزم به صدور گواهی‌نامه فرودگاهی هستیم تا شرکت‌های هواپیمایی بر اساس آن و با اطمینان از فرودگاه‌ها استفاده کنند. در غیر این صورت، نخواهیم توانست از سرمایه‌گذاری‌ها و ظرفیت‌های موجود به ویژه در عرصه بین‌المللی به خوبی بهره‌برداری کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه دانش اداره فرودگاه از ۳۰ سال پیش تاکنون کاملا فرق کرده است، گفت: در این مدت تلاش کرده‌ایم که روز به روز خود را با استانداردهای بین‌المللی منطبق کنیم و چاره‌ای هم نداریم؛ چراکه منافع ملی چنین حکم می‌کند. اکنون کشورهای حوزه خلیج فارس با سرمایه‌گذاری در حمل و نقل هوایی کارهای خیلی بزرگی انجام داده‌اند و توانسته‌اند سطح خود را در جهان ارتقا دهند.

وی افزود: هیئت بازرسان سازمان هواپیمایی با بازرسی فرودگاه‌ها کمبودها و نقاط ضعف را گزارش می‌دهند تا برای رفع آنها اقدام و خود را برای دریافت گواهی نامه آماده کنند و پس از صدور گواهی‌نامه نیز این فرایند نظارت ادامه خواهد یافت.

وی در انتها ابراز امیدواری کرد که روند شکل گرفته در حوزه استقرار استانداردهای ایمنی در فرودگاه‌ها که می‌توان از آن به عنوان نهضت یاد کرد، در شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران ادامه یابد.