جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

فرصت ثبت نام در کنکور سراسری 96 تا 28 بهمن - نمایش محتوای خبر

 

 

فرصت ثبت نام در کنکور سراسری 96 تا 28 بهمن

Loading the player...

دانلود

کیش/خبرگزاری صدا و سیما/اجتماعی  

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مشاور عالی سازمان سنجش گفت: ثبت‌نام در آزمون سراسری سال 96  که از سه شنبه 19 بهمن آغاز شده است تا روز پنجشنبه 28 بهمن ادامه خواهد داشت.

حسین توکلی با اشاره به اینکه داوطلبان برای ثبت نام باید به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند افزود:  ثبت‌نام‌ و شرکت‌ در آزمون‌ سراسری‌ سال 1396برای‌ پذیرش در دوره‌های‌ روزانه‌، نوبت دوم (شبانه‌)، نیمه‌حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی، دانشگاه‌ پیام‌ نور (آموزش‌ از راه‌ دور) و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی‌ غیرانتفاعی‌ و غیردولتی‌ و همچنین کدرشته‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی صورت می گیرد.

 وی با تاکید بر اینکه داوطلبان باید  دفترچه راهنمای ثبت‌نام (دفترچه شماره ۱) در آزمون سراسری سال 96 که از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شده است را با دقت مطالعه کنند گفت:  ثبت‌نام‌ برای‌ شرکت‌ در آزمونهای تمام دوره‌های دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی سال ۱۳۹۶ و همچنین متقاضیان تحصیل در آن دسته از کدرشته‌های تحصیلی دانشگاه آزاد که پذیرش در رشته‌های مذکور بر اساس آزمون صورت می‌پذیرد، منحصراً از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور امکان‌پذیر است.

 مشاور عالی سازمان سنجش افزود: آزمون سراسری سال 96 در روزهای پنجشنبه پانزدهم و جمعه شانزدهم تیرماه 96 در حوزه های امتحانی برگزار خواهد شد.

توکلی با تاکید بر اینکه کسانی که متقاضی شرکت در چند گروه آموزشی اند باید برای هر گروه ازمایشی مود نظرشان جداگانه کارت دریافت کنند بیان کرد: کارت ورود به جلسه ازمون سراسری سال 96 روزهای 12 تا 14 تیر 96 از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می شود.

وی گفت: نتایج نهایی ازمون سراسری سال 96 هم به صورت کارنامه در دهه دوم مرداد 96 بر روی سایت سازمان سنجش اعلام می شود.

پرداخت هزینه ثبت‌نام منحصراً به صورت اینترنتی انجام می‌شود، داوطلبان لازم است به وسیله کارت‌های عضو شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال است، با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان و پرداخت مبلغ 200 هزار ریال (20 هزار تومان) به عنوان وجه ثبت‌نام شرکت در آزمون، نسبت به دریافت اطلاعات کارت اعتباری (شماره سریال 12 رقمی) اقدام کنند.