رونق تولید ملی | جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۸

عید بندگی - نمایش محتوای صدا

 

 

عید بندگی

تهیه کننده و نویسنده: محمدچگنی

گوینده: ثمره رشیدی

صدابردار:محسن صبری

ویژه برنامه عید بندگی به مناسبت عيدسعید قربان در ساختار تركيبي ،نمايشي به مدت 30  دقيقه از رادیو کیش تولید و پخش شده است آیتم های این ویژه برنامه : مباحث كارشناسي ،آداب و رسوم عيد قربان ،نمايش ،موسيقي با كلام و بي كلام و  ...مي باشد.

انعكاس مراسم عيد سعيد قربان و تبيين ابعاد ديني و عرفاني آموزشي و تربيتي آن، انعكاس برنامه ها و جشن هاي جزیره کیش به مناسبت عيد قربان از اهداف مهم این برنامه می باشد.

عید قربان روزی است که بشر ثابت کرد برای آنچه که در راه خدا می‌دهد هیچ هوای نفسی وجود ندارد و اشرف مخلوقات بودن زیبنده وی است. شاید همین تصمیم‌های بزرگ و عید ساز تاریخ بشریت است که باعث شده تا انسان از همان ابتدا عنوان اشرف مخلوقات بودن را یدک بکشد.

عید قربان به معنای بازگشت انسان به مقام تقرّب الهی است که این مقام در سایه مبارزه با هواهای نفسانی و در پرتو تهذیب، خودسازی و بهره‌وری از فرصت‌های ناب به دست می‌آید. عید قربان خاطره ابراهیم، هاجر و اسماعیل است که حضرت ابراهیم(ع) همسرش هاجر و فرزندش اسماعیل را در زمین بی‌آب‌وعلف قرار داد  خداوند به برکت حضرت اسماعیل(ع) آب زمزم را عطا کرد.

آنچه ابراهیم(س) برای قرب الهی انجام داد در تاریخ بشریت ماندگار شد، نمونه‌ای از ایثار و گذشت در راه خدا است و فلسفه اصلی آن هم همان مبارزه با هوای نفس و جهاد با نفس اماره است.

این ویژه برنامه در روز عید سعید قربان ساعت 9:00 به مدت 30 دقیقه از رادیو کیش پخش شده است...

سال تولید: تابستان98