جهش تولید | چهارشنبه، ۵ آذر ۱۳۹۹

عید بندگی - نمایش محتوای صدا

 

 

عید بندگی

تهیه کننده: اسما بدیعیان پور

گوینده: بیژن منصوری

گزارشگر:علیرضا مقدسی

صدابردار:حمید پور غلامحسینی

عید قربان روزی است که بشر ثابت کرد برای آنچه که در راه خدا می‌دهد هیچ هوای نفسی وجود ندارد و اشرف مخلوقات بودن زیبنده وی است. شاید همین تصمیم‌های بزرگ و عید ساز تاریخ بشریت است که باعث شده تا انسان از همان ابتدا عنوان اشرف مخلوقات بودن را یدک بکشد.

عید قربان به معنای بازگشت انسان به مقام تقرّب الهی است که این مقام در سایه مبارزه با هواهای نفسانی و در پرتو تهذیب، خودسازی و بهره‌وری از فرصت‌های ناب به دست می‌آید. عید قربان خاطره ابراهیم، هاجر و اسماعیل است که حضرت ابراهیم(ع) همسرش هاجر و فرزندش اسماعیل را در زمین بی‌آب‌وعلف قرار داد  خداوند به برکت حضرت اسماعیل(ع) آب زمزم را عطا کرد.

آنچه ابراهیم(س) برای قرب الهی انجام داد در تاریخ بشریت ماندگار شد، نمونه‌ای از ایثار و گذشت در راه خدا است و فلسفه اصلی آن هم همان مبارزه با هوای نفس و جهاد با نفس اماره است.

برنامه عید بندگی به مناسبت عيدسعید قربان در ساختار تركيبي ،نمايشي به مدت 120 دقيقه به صورت زنده از رادیو کیش پخش شد و مباحث آن كارشناسي ،آداب و رسوم عيد قربان ،نمايش ،تلفن ،پيامك ،موسيقي با كلام و بي كلام ، گزارش و  ..مي باشد

انعكاس مراسم عيد سعيد قربان و تبيين ابعاد ديني و عرفاني آموزشي و تربيتي آن، انعكاس برنامه ها و جشن هاي جزیره کیش به مناسبت عيد قربان از اهداف مهم این برنامه می باشد.

سال تولید: 1396