جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

عیدانه - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

عیدانه

Loading the player...

این برنامه به تعداد 1 برنامه 75 دقیقه ­ای، هنگام سا ل تحویل از ساعت 7:15 الی 8:30 صبح   در تاریخ 1/1/95 از سیمای مرکز کیش پخش می ­شود. آیتم های برنامه شامل تیتراژ، مجری ومهمان،وله،گزارش،سرود و کلیپ،وله تحویل سال، خوانندگی و ... می باشد. در این برنامه  سعی شده از تمام ظرفیت ها وپتانسیل های موجود در جزیره کیش در جهت ایجاد فضایی شاد و متفاوت که در لحظه سال تحویل  وجود دارد استفاده شود. همچنین در این برنامه به آداب و رسوم مردم ایران در لحظه سال تحویل پرداخته می شود و با گفتگو با مسافران نوروزی جزیره کیش، با  آداب و رسوم  اقوام در سال نوآشنا می شویم و با به  تصویر کشاندن جاذبه های گردشگری و مستند های کوتاه  از مناطق گردشگری جزیره ، فضای زیبای و ظرفیت گردشگری کیش را نمایش داده می شود. عید نوروز را می‌توان از قدیمی‌ترین عید ایرانیان نام برد که این جشن وجشن مهرگان( که با آغاز فصل زمستان برپا می شد) از بزرگترین عید ها برشمرده می شد. تجلیل و پاسداشت از آن ریشه در تاریخ کهن دارد. هرچند از پیشینه تاریخی آن، مکتوب بسیار دقیقی در دست نیست اما بی‌شک جشن نوروز سابقه‌ای بسیار کهن در میان اقوام مختلف جهان دارد.
نوروز یکی از قدیمی‌ترین عید ایرانیان است و هر ساله با برگزاری آئینها و آداب و رسوم مختلفی همراه می شود و در خصوص ریشه نوروز نیز اندیشمندان و شعرای روزگاران کهن دیدگاه های مختلفی داشتند.

واژه‌ای مرکب است که از دو جزء نو و روز تشکیل شده و به معنای روز نوین ، جدید و تازه است، به نخستین روز از اولین ماه سال خورشیدی نیز اطلاق می شود

سال تولید: 1395

تهیه کننده:فرهاد یاسمی

مجریان:محمد احسان خرامید،سمیه ملک پور

گرافیست:شهرام ولی زاده

کارگردان:مهسا طبیب

تصویر برداران:مهدی روحی،کامبیز حسین زاده

صدابردار:حمید پور غلامحسینی