حمایت از کالای ایرانی | دوشنبه، ۲۶ آذر ۱۳۹۷

عرضه لوازم التحریر در نمایشگاه کیش - نمایش محتوای خبر

 

 

عرضه لوازم التحریر در نمایشگاه کیش

عرضه لوازم التحریر در نمایشگاه کیش

به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای کیش : نمایشگاه ماه مهربان ازنیمه شهریور در کیش آغاز شده است و به گفته برخی شهروندان اجناس عرضه شده در آن شامل انواع نوشت افزار ،دفتر ،جامدادی ،قمقمه و کیف مدرسه قیمت مناسبی ندارد.

به طور مثال انواع کیف و کوله پشتی از 40 هزار تومان تا 130 هزار تومان عرضه شده است.درحالیکه در بازار های کیش کوله پشتی های 30 تا 45 هزار تومانی بسیار دیده می شود.

البته برخی اجناس ارائه شده خارجی و محصول چین است که در مقایسه با اجناس ایرانی از کیفیت پایین تری برخوردار است.

اما نکته جالب این است که مردم از خرید اجناس چینی و گران بیشتر استقبال می کنند و غرفه عرضه کننده محصولات ایرانی تقریبا خالی است.

فروشنده این غرفه گفت: مشتریان به اجناس ایرانی اعتماد ندارند و خرید نمی کنند ،دانش آموزان هم تمایلی به شخصیت های کارتونی چاپ شده روی جلد ندارند.بیشتر به دنبال دفترها و لوازم التحریری هستند که عکس شخصیت هایی چون باربی ، بن تن ، سوپر من ، توت فرنگی کوچولو ، سیندرلا ، سفید برفی و زیبای خفته روی آنها چاپ شده است.

پس از اینکه به غرفه عرضه کننده انواع جامدادی سری زدیم دیدیم این غرفه هم محصولات چینی خود را با نرخ بالا عرضه می کند به طور مثال جامدادی 21 هزار تومانی که مشابه آن در فروشگاههای سطح شهر حدود 14 هزار تومان است!!

نکته تامل برانگیز دیگر اینکه مکان برپایی نمایشگاه مکان مناسبی نیست.

به گفته مشتریان برخی برای خرید کالای دیگری به بازارچه هنر آمده بودند که متوجه شدند انتهای بازار حدود 7 غرفه به لوازم التحریر اختصاص یافته است.

بازارچه هنر در مرکز شهر روبروی تالار بزرگ کیش قراردارد اما این بازاچه ويژه صنایع دستی است و کمتر کسی متوجه عرضه لوازم التحریر در این بازارچه می شود.

مهناز امیری مسئول برگزاری نمایشگاه ماه مهربان به  نکات مهمی اشاره کرد و گفت: در این نمایشگاه انواع کتاب با 50 درصد تخفیف عرضه می شود و 80 تا 90 درصد اجناس عرضه شده محصول کشورمان است.

وی خاطر نشان کرد : در این نمایشگاه مداد رنگی 6 رنگ 2 هزار و 500 تومان، یک بسته خط کش با برند کلاه قرمزی شامل سه عدد خط کش نقاله و گونیا هزار و 500 تومان و دفتر نقاشی 2 هزار تومان  عرضه شده است.

خانم امیری در خصوص تسهیلات ارائه شده به فروشندگان گفت: محل اسکان ، خوراک و بلیت رفت و برگشت و همچنین هزینه حمل بار از تهران به کیش برای آنان رایگان است.

وی افزود: تا کنون بیش از 500 کارتن انواع لوازم التحریر در نمایشگاه فروخته شده است.

خانم امیری در خصوص مکان برپایی نمایشگاه گفت: با توجه به اینکه بازارچه هنر را همه ساکنان کیش می شناسند این محل برای برپایی نمایشگاه ماه مهربان انتخاب شده است.

نکته دیگر اینکه فروشندگان فعال  لوازم التحریر در کیش که کمتر از انگشتان یک دست هستند از برپایی نمایشگاه رضایت ندارند چراکه معتقدند به امید آغاز سال تحصیلی و فروش بهتر یک سال به انتظار می نشینند اما برپایی نمایشگاه نوشت افزار بازار کار آنان را کساد می کند.

نا گفته نماند یکی دو فروشگاه لوازم التحریر در کیش اجناس خود  را به قیمت  بسیار گرانی عرضه می کنند!!

نمایشگاه ماه مهربان پارسال هم در بازار تجاری سارینا برپاشد.جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
مرسی از سایت خوبتون مطالب مفیدی دارین من عاشق کیش... ali ۱۳۹۶/۰۶/۲۸ ۱۵:۲۲

ali
مرسی از سایت خوبتون مطالب مفیدی دارین من عاشق کیش هستم خیلی امکانات عالی و تفریحی داره خانه های قشنگ و بی نظیری هم دارن ولی بعضی از قیمتای کالاهاش گرونه پارسال هم با تور <a href="http://lahzeakhar.com/%D8%AA%D9%88%D8%B1-%DA%A9%DB%8C%D8%B4"> لحظه آخر</a> رفتم کیش خیلی خوب بود
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۶/۰۶/۲۸ ۱۵:۲۲