جهش تولید | دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹

عبرت های عاشورا در سه محور تقویت ایمان ، دوری از بی تفاوتی و ورود جدی به عرصه دین و مذهب خلاصه می شود. - نمایش محتوای خبر

 

 

عبرت های عاشورا در سه محور تقویت ایمان ، دوری از بی تفاوتی و ورود جدی به عرصه دین و مذهب خلاصه می شود.

عبرت های عاشورا در سه محور تقویت ایمان ، دوری از بی تفاوتی و ورود جدی به عرصه دین و مذهب خلاصه می شود.

کیش / خبرگزاری صداوسیما/ سیاسی

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، حجت الاسلام والمسلمین حسن علیدادی امام جمعه کیش در خطبه های نماز جمعه که با حضور قشرهای مختلف مردم در مصلی برگزار شد به تبیین قیام عاشورا و درسهای فراوان این واقعه بزرگ تاریخی پرداخت و گفت: تاسوعا و عاشورای حسینی عبرت های فراوانی دارد که تقویت ایمان و ترویج جنبه های عقلانی قیام مهمترین آنهاست.

وی گفت: محور دوم واقعه عاشورا جدایی از بی تفاوتی نسبت به دین است.

خطیب جمعه کیش افزود : محرم و صفر انسانها را نسبت به اتفاقات جامعه و  ایستادگی برابر ظلم و ستم حساس تر می کند.

وی افزایش آگاهی و درک صحیح قرآن و آیات و روایات دینی را یکی دیگر از برکات محرم و صفر برشمردوگفت: انسانها در ماه عزای امام حسین(ع) بیش از پیش به عرصه دین و مذهب وارد می شوند و حقایق دین را بیشتر درک می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین علیدادی ویژگی های حکومت علوی و حکومت اموی را نیز در خطبه های اول برشمرد و گفت: حکومت علوی به دنبال خدمت به خلق ،اجرای احکام دینی و جاری شدن سنت پیامبر اکرم در جامعه اسلامی است اما حکومت اموی به دنبال قدرت و سروری بر افراد جامعه است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از بمباران شیمیایی سومار و  مبارزات رزمندگان اسلام یاد کردو گفت : سالروز تجلیل اسرا و مفقودین را گرامی می داریم چرا که این رزمندگان غیور خدمات بزرگی به اسلام کردند.

امام جمعه کیش همچنین در سالروز شهادت  سردار همدانی یکی از  مدافعان حرم از رشادت های همه شهدای مدافع حرم یاد کرد و گفت: یاد تمامی شهدای اسلام جاودانه است.

وی در پایان از تمامی مردم و مسئولان کیش برای برپایی مراسم باشکوه عزاداری حسینی قدردانی کرد.