جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

طرح و برنامه ریزی بلند مدت الزام طرح های توسعه ای کیش - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح و برنامه ریزی بلند مدت الزام طرح های توسعه ای کیش

Loading the player...

دانلود

کيش/خبرگزاري صدا و سيما/ اجتماعي

امام جمعه کیش گفت: طرح و برنامه ریزی بلند مدت براي توسعه کيش ضرورت دارد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، در دیدار مدیران سازمان منطقه ازاد با امام جمعه کیش، حجت الاسلام والمسلمین علیدادی بر اجرای برنامه های بلند مدت برای مقابله با کند شدن طرح های توسعه ای کیش تاکید کرد.

امام جمعه کیش در این دیدار با تشکر از فعالیت های خوب انجام شده در سه سال گذشته در کیش،  با برشمردن ویژگی های مدیریت در نظام اسلامی گفت:  افزایش کیفیت ، رضایت خداوند و مردم و به خدمت گرفتن تمام توان برای انجام کارها از مهمترین اصول مدیریت از نگاه اسلام است.

وی با بيان اينکه  تبیین و شفاف سازی افکار عمومی هم به نفع دولتمردان هم به نفع مردم و هم به نفع نظام است، سلامت کاری، اخلاق و انگیزه زیاد در انجام مسئولیت ها را از ویژگی های بارز مدیریت فعلی منطقه ازاد کیش برشمرد و افزود: نتیجه این ویژگی های مثبت، موجب آرامش در منطقه، پرهیز از چالش ها و توسعه خوب کیش شده است.

حجت الاسلام والمسلمین علیدادی از مدیران منطقه ازاد کیش خواست تا از این ظرفیت خوب موجود برای برنامه ریزی های بلند مدت و اجرای برنامه های زیرساختی در کیش استفاده کنند.

وی در جمع بندی سخنان خود بر افزایش ظرفیت تولید آب و برق، تعیین سهم جزیره کیش برای گاز رسانی  از طریق حوزه گازی کیش، رونق دانشگاه ها، توسعه گردشگری حلال، توسعه زیباسازی شهری، تکمیل و تقویت  زیرساخت های مخابراتی جزیره، تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی، توسعه توریسم سلامت، اجرای طرح جامع توسعه و بهسازی مناطق بومی نشین ، برنامه ریزی برای رونق بازارها، تکمیل زیرساخت های فرهنگی و مذهبی و چابک سازی اداری تاکید کرد.

مدیرعامل منطقه آزاد کیش هم در این مراسم تفکیک شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش به سه بخش را در راستای بهتر و سریعتر انجام شدن کارهای توسعه ای در جزیره عنوان کرد و گفت: در تلاشیم تا با برنامه ریزی های منسجم و تفکیک و تقسیم کارها دقت در عملکرد خود را بالا ببریم.

علی اصغر مونسان یکی از مهمترین کارهای انجام شده در جزیره را تقویت و افزایش ظرفیت تولید اب و برق بیان کرد و افزود: با تکمیل و توسعه بندرگاه و فرودگاه جزیره، کیش تبدیل به یک مرکز جهانی برای تبادلات منطقه ای و تجاری خواهد شد.

مونسان گفت: حوزه سرمایه گذاری تلاش خواهد کرد با تمرکز بر برنامه های جذب سرمایه ، امور اجرایی و هدایت سازمان به سمت درآمد های پایدار حرکت کند تا معاونت اقتصادی از حوزه اجرایی خارج و سیاستگذاری اقتصادی را در دستور کار خود قرار دهد.

مونسان جذب جوانان ایرانی کشورهای حوزه خلیج فارس برای تحصیلات دانشگاهی در منطقه ازاد کیش با هدف حل مقطعی مشکل تردد در کشور ،  ترسیم برنامه جامع برای آموزش و پرورش و تحصیلات دانشگاهی کیش، ارتباط صنعت و عمران با دانشگاه و تقویت کمک های مالی به دانشگاه ها در راستای انجام فعالیت های پژوهشی، تقویت و راه اندازی سفرهای دریایی از کیش به دبی یا از کیش به قشم ،کنترل قیمت ها و برخورد با پدیده تریپ  توسط تاکسی ها و  رستوران دار ها و همچنین نگاه ویژه به توسعه سلامت و درمان را از اصلی ترین برنامه های سازمان در حوزه های مختلف برشمرد.