جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

طرح نظارت بر اجرای شیوه نامه‌های بهداشتی در مراکز تجاری و خدماتی کیش - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح نظارت بر اجرای شیوه نامه‌های بهداشتی در مراکز تجاری و خدماتی کیش

طرح نظارت بر اجرای شیوه نامه‌های بهداشتی در مراکز تجاری و خدماتی کیش

مدیرعامل جامعه بازاریان و بازرگانان کیش از اجرای موفق طرح نظارتی بر اجرای شیوه نامه‌های بهداشتی در مراکز تجاری و خدماتی کیش خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، رحمان سادات نجفی، گفت: در راستای ایفای رسالت اجتماعی و اهتمام به حفظ و ارتقای سلامت اقشار مختلف به خصوص ساکنان و گردشگران، جامعه بازاریان و بازرگانان کیش اقدامات پیشگیرانه مهمی را برای نظارت بر اجرای دقیق و کنترل اجرای دستورالعمل های بهداشتی با همدلی و همراهی سفیران سلامت و همکاری خوب فعالان اقتصادی کیش به‌صورت منظم و با جدیت در این مراکز خرید و بازار‌های جزیره به اجرا درآمد.
مدیرعامل جامعه بازاریان و بازرگانان کیش با مثبت ارزیابی کردن طرح نظارتی بر اجرای شیوه نامه های بهداشتی در مراکز تجاری و خدماتی کیش، گفت: هم‌زمان با شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت مسائل بهداشتی در راستای انجام اقدامات پیشگیرانه در جزیره، مراکز خرید و بازار‌های کیش نیز در جهت مقابله با ویروس کووید ۱۹، خود را ملزم به رعایت شیوه نامه های بهداشتی کردند.

مدیرعامل جامعه بازاریان و بازرگانان کیش با تقدیر از سفیران سلامت و تیم‌های نظارتی مبارزه با بیماری کرونا در کیش گفت: شاید اگر این نظارت‌ها و اجرای شیوه نامه های بهداشتی نبود مطمئنا شرایط مناسبی نسبت به وضعیت فعلی نداشتیم و دوران قرنطینه و تعطیلی شاید بیشتر از این ادامه پیدا می کرد.

سادات نجفی گفت: نظارت بر اجرای شیوه نامه های بهداشتی در جزیره با برنامه‌ریزی و انتشار فراخوان مردمی، با حضور و فعالیت پنج نیروی تحصیلکرده و داوطلب این طرح اجرایی شد و انشالله با جذب نیرو‌های بیشتر ادامه خواهد یافت تا جامعه بازاریان نیز سهم کوچکی در اداره این بحران در جزیره زیبای کیش داشته باشد.
وی رعایت دستورالعمل ‌های بهداشتی را به‌عنوان یک مدل تاثیرگذار در اماکن عمومی بعنوان یک الگوی مناسب در کشور معرفی کرد و افزود: حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک در راستای پیشگیری از گسترش و مقابله با شیوع بیماری کرونا و به حداقل رساندن اندازه اپیدمی در مراکز تجاری و خدماتی جزیره از مواردی است که در جامعه بازاریان و بازرگانان کیش با جدیت تمام پیگیری شد و آن را میتوان به‌عنوان یک مدل تاثیرگذار در اماکن عمومی و یک الگوی مناسب در کشور معرفی کرد. 
سعید پورعلی دبیر شورای سلامت کیش نیز بر ضرورت همراهی دستگاه‌ها و تشکل‌ها در رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی در جزیره کیش تاکید کرد و با خرسندی از تشکیل گروه ناظرین شیوه نامه های بهداشتی در بازار‌ها و مراکز خرید جزیره گفت: جامعه بازاریان در هر دو مقوله مقابله و مدیریت با کووید ۱۹ در کنار شورای سلامت کیش از کارنامه بسیار موفقی برخوردار شدند.
وی با بیان اینکه جامعه بازاریان و بازرگانان کیش با همفکری با مدیران و هیات مدیره بازار‌های تجاری و خدماتی توانستند اعضای این جامعه را با راهکار‌های ارائه شده و دستورالعمل‌های شورای سلامت کیش همراه و همدل کنند، افزود: اگرچه مجامع صنفی این منطقه از لحاظ ساختاری، عضو شورای سلامت نبودند، اما از ابتدا و قبل از تفویض اختیارات و احکام شورای تامین، در این نبرد نابرابر حضور موثر و فعال داشتند.
پورعلی تصریح کرد: در کیش هیچگونه پنهان‌کاری در اعلام شرایط و یا تعداد مبتلایان و آمار مرگ و میر کرونا وجود ندارد و رفتار‌های پیشگیرانه و فرهنگ‌سازی‌های مرتبط با آنان در این جزیره، در کل کشور الگو و تدبیر آفرین بوده و هست.
سخنگوی شورای سلامت کیش نیز با تقدیر از حرکت خودجوش جامعه بازاریان و بازرگانان کیش و ساماندهی ناظرین شیوه نامه های بهداشتی و همچنین حضور موثر و مخلصانه ناظرین داوطلب، با اظهار اینکه، اگر همراهی و انسجام بین تشکل‌های مختلف اعم از دولتی و خصوصی نبود، وضعیت امروز جزیره کیش به مراتب بدتر از شرایط کنونی بود، ادامه داد: جامعه بازاریان از جمله اولین تشکل‌های بخش خصوصی جزیره کیش بود که از ابتدا در مسیر فرهنگ‌سازی، اجرای کامل شیوه نامه ها و توجیه مدیران و عوامل اجرایی بازار‌ها وارد میدان شد و با جذب کیشوندان علاقه‌مند و دلسوز جزیره که جانشان را، چون کادر درمان در دست خویش گرفته و بر امر اجرای شیوه نامه های بهداشتی نظارت دارند؛ باعث شد که ما در بازرسی‌های میدانی شبانه روزی، شاهد رعایت کامل دستورالعمل‌های شورای سلامت کیش از سوی غرفه‌داران باشیم.
دکتر رضانیا با اشاره به شرایط مهمان‌پذیر بودن جزیره کیش تاکید کرد: اتفاقی که برای پیشگیری و کنترل بیماری کرونا در این جزیره از طرف سازمان منطقه آزاد و جوامع خصوصی و ارگان‌های دست‌اندرکار انجام شده است، در کل ایران بی‌نظیر و بی سابقه است.
در این نشست، با اهدای لوح تقدیر و هدیه از ناظرین رعایت شیوه نامه های بهداشتی جزیره کیش تجلیل شد.