جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

طرح شهید سلیمانی با هدف خدمت به مردم در کیش - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح شهید سلیمانی با هدف خدمت به مردم در کیش

طرح شهید سلیمانی با هدف خدمت به مردم در کیش

رئیس مرکز توسعه سلامت کیش، گفت: طرح ملی شهید حاج قاسم سلیمانی به منظور مدیریت و کنترل اپیدمی کووید ۱۹ به شیوه "محله و خانواده محور" در جزیره کیش در حال اجراست.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، دکتر رضانیا  گفت: طرح ملی شهید حاج قاسم سلیمانی یک طرح مشترک بین وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و بسیج به‌منظور مدیریت و کنترل اپیدمی کووید ۱۹ به شیوه "محله و خانواده محور" مبتنی بر برنامه «هر خانه؛ یک پایگاه سلامت» همزمان با سراسر کشور از چهارم آبان آغاز شده است.
وی افزود: اهداف کلی اجرای این طرح بزرگ و ملی، مدیریت و کنترل اپیدمی کووید ۱۹ از طریق مشارکت مردمی و هماهنگی بین بخشی است و اهدافی ازجمله قطع زنجیره انتقال ویروس و افزایش رعایت شیوه نامه های بهداشتی، کاهش میزان بستری و مرگ‌ومیر و همچنین پوشش حمایتی از گروه‌های در معرض خطر را دنبال می‌کند.
سخنگوی شورای سلامت کیش افزود: ارائه مراقبت‌ها و خدمات ضروری بهداشتی به‌صورت حضوری و غیرحضوری، شناسایی زودهنگام بیماران، افراد در معرض تماس نزدیک و پاسخ سریع، قرنطینه خانگی و غیر خانگی و مراقبت از گروه‌های در معرض آسیب و همچنین ارتقای کیفیت مراقبت‌های بستری از سیاست‌های تعریف‌شده در طرح ملی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی است.
دکتر رضانیا گفت: تشدید نظارت بر شیوه نامه های بهداشتی و اعمال قانون، قرنطینه خانگی و ره‌گیری بیماران، آموزش، اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی، حفاظت از گروه‌های آسیب‌پذیر، ایجاد محدودیت هوشمند و هدفمند و تقویت فرایند درمان سرپایی و کاهش موارد بستری ازجمله راهبرد‌هایی تعریف‌شده برای این طرح ملی است.
رئیس مرکز توسعه سلامت کیش با تشکر از زحمات بسیج، سازمان منطقه آزاد کیش، شرکت عمران آب و خدمات شهری، معاونت فرهنگی اجتماعی، هلال احمر و اصناف از آغاز شیوع ویروس کرونا تاکنون، افزود: در کیش بخش اعظمی از این اقدامات از ابتدای اپیدمی وبه‌صورت میدانی در کنترل شیوع کرونا نظیر گندزدایی، توزیع اقلام بهداشتی و طرح غربالگری بیماران، جمع آوری زباله‌ها انجام شده و همچنان انتظار داریم این مشارمت حداکثری تا پایان همه گیری کرونا ادامه داشته باشد.
دکتر رضانیا تحقق تمامی مفاد طرح بزرگ شهید سلیمانی را درگرو همکاری همه جانبه و تلاش مجدانه همه اقشار دانست و افزود: راهبرد اساسی واصلی ما برای موفقیت در طرح شهید سلیمانی، اقتدا به این شهید بزرگوار، عاشقانه کار کردن و تنها برای جلب رضایت خدا و خدمت خالصانه به مردم ممکن می‌شود.
وی با بیان اینکه تمرکز طرح شهید سلیمانی بیشتر در سطح محلات و پایگاه‌های مقاومت، متمرکز است، تصریح کرد: در طرح محله محورشهید سلیمانی، نواحی، حوزه‌های مقاومت و پایگاه‌های بسیج پای‌کار هستند و کاملاً بر بلوک بندی مناطق مسکونی و نیروی انسانی منطقه اشراف دارند.
رضانیا تاکید کرد: امیدواریم مدیریت و کنترل کووید ۱۹ همچون چند ماه گذشته، از طریق مشارکت مردمی و هماهنگی بین بخشی و بهره گیری از کمک نیرو‌های بسیج و داوطلب مردمی، قطع زنجیره انتقال ویروس و افزایش رعایت شیوه نامه ‌های بهداشتی، رهگیری و رصد فعال با موفقیت انجام گیرد.
رئیس مرکز توسعه سلامت کیش با اعلام اینکه ۸قرارگاه بسیج در کیش وجود دارد، که پای کار هستند خاطرنشان کرد: باید از فرصت مشارکت حداکثری در زمان باقی‌مانده نهایت استفاده را برد، زیرا به اذعان وزیر بهداشت فرصت کنونی از آخرین فرصت‌ها برای مهار ویروس مهاجم کرونا در کشور است.
دکتر رضانیا متذکر شد: همراهی و همکاری مردم، شرط موفقیت این طرح محله محور و خانواده محور است.