رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸

طرح ديگري جایگزین پروژه گل شرق کیش می شود. - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح ديگري جایگزین پروژه گل شرق کیش می شود.

طرح ديگري جایگزین پروژه گل شرق کیش می شود.

کیش/خبرگزاری صدا وسیما/اقتصادی

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش از طرح جایگزین گل شرق در این جزیره خبر داد و گفت که این پروژه، 14سال بلاتکلیف مانده بود و امروز بیش از 200 هکتار از اراضی آن آزاد شده و به زودی طرحی جایگزین آن می شود.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، علی اصغر مونسان گفت: گل شرق کیش یکی از طرح های بزرگ گردشگری و مسکونی در این جزیره بود که در آن ساخت چند هتل، اماکن ورزشی، تفریحی، رستوران، اسکله‌های تفریحی و زمین‌های بازی گلف پیش‌بینی و سرمایه‌گذار متعهد بود تا سال ‪2010 اين طرح گردشگری و تفریحی را به پایان برساند.

از سال 81 مسائلی در مورد حضور مستقل یک سرمایه‌گذار خارجی مطرح و انتقادهای زیادی بدان شد که این امر سبب توقف 7 ساله این طرح شد، پس از آن دولت وقت برای اجرایی شدن این طرح دست به کار و حاضر شد امتیازهای بیشتری به این سرمایه‌گذار ایرانی تابع آلمان بدهد.

اکبر ترکان، رئیس شورای عالی مناطق آزاد از نخستین کسانی بود که به این تخلف پرداخت و گفت گزارش‌های این امر به سازمان بازرسی ارسال شده است تا بتوان این پرونده را به صورت قانونی حل کرد.

ناصر سراج، رئیس سازمان بازرسی کل کشور در مورد این پرونده  اعلام کرد: قرارداد 240 هکتاری در کیش بین یک ایرانی دارای تابعیت کشورهای مختلف منعقد شده بود  اما اين قرارداد ابطال و به منطقه آزاد کیش ارجاع داده شد که قیمت این زمین 20 ‌هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود.

قاضی سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور اوایل فروردین امسال اعلام کرد که حدود 3 سال این پرونده را دنبال کردیم که حکم قطعی آن صادر و کل قراردادها ابطال شد. اجرای احکام کیش نیز حکم را اجرا کرد و 240 هکتار زمین به منطقه آزاد کیش تحویل داده شد.