سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

صنعت پتروشیمی کم ریسک‌ترین صنعت فعال در کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

صنعت پتروشیمی کم ریسک‌ترین صنعت فعال در کشور

صنعت پتروشیمی کم ریسک‌ترین صنعت فعال در کشور

مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس گفت: صنعت پتروشیمی کم ریسک‌ترین صنعت فعال در کشور است و به سود دهی خوبی رسیده است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، جعفر ربیعی گفت: تمام بانک‌های کشور نیز علاقمند به سرمایه گذاری در این صنعت هستند.
ربیعی تامین مالی سیستم بانکی در طرح‌های صنعت پتروشیمی ایران را معادل بودجه عمرانی کشور برشمرد و افزود: بانک‌ها با حمایت از صنعت پتروشیمی؛ برنامه ۵ ساله پیشنهادی مطرح شده در این نشست را تدوین خواهند کرد.
وی با بیان این که روش‌های مختلف تامین مالی در قالب قرارداد راهبردی و بر اساس شرایط اقتصادی کشور پیش بینی شده است افزود: بانک اقتصاد نوین یکی از بانک‌های خصوصی کشور با بهره گیری از ابزار‌های نو آورانه در سیستم بانکی نسبت به ارائه خدمات با کیفیت و هم تراز با کشور‌های توسعه یافته اقدام کرده است.
مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس پاسخگویی به موقع در ارائه خدمات بانکی به مشتریان را یکی از نیاز‌های اجتماعی عنوان کرد که از اهمیت بالایی برخوردار است و گفت: سرعت بخشیدن در ارائه خدمات و ارتقای کیفیت به بازگشت منابع ارزی به داخل کشور کمک می‌کند و بازار ارز و صنعت پتروشیمی تحت تاثیر عملکرد بانک‌ها قرار دارند.

ربیعی در نشست تخصصی بانک‌های " ملت، تجارت، صادرات و اقتصاد نوین گفت: با حضور مدیران عامل ۴ بانک بزرگ کشور به عنوان حامیان صنعت پتروشیمی می‌توان در نشست‌های تخصصی دومین نمایشگاه بین المللی کیش گام‌های موثری برای توسعه کشور برداشت.

وی افزود: هدف اصلی بانک‌ها تامین مالی صنعت پتروشیمی کشور است و شرکای تجاری صنعت پتروشیمی کشور می‌توانند با بهره گیری از ظرفیت‌های ارزشمند سیستم بانکی نقش تعیین کننده‌ای در توسعه کشور داشته باشند.

بررسی "ابزار‌های متعدد تامین مالی، نیاز‌های مشتریان، تعریف ابزار‌های جدید بانکی، تامین مالی کوتاه مدت برای واحد‌های تولیدی، ال سی ریالی داخلی، اختصاص تسهیلات برای سازندگان و طرح سامانه سامیار" از جمله مباحث مطرح شده در این نشست تخصصی بود.