سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین | سه‌شنبه، ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

صداوسیما بستر مناسب معرفی ظرفیت‌های مناطق آزاد - نمایش محتوای خبر

 

 

صداوسیما بستر مناسب معرفی ظرفیت‌های مناطق آزاد

تفاهم نامه همکاری صداوسیما و مناطق آزاد امروز با حضور رئیس رسانه ملی و دبیر شورای عالی مناطق آزاد به امضا رسید.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، رئیس صداوسیما در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری با مناطق آزاد به تولید محتوا برای معرفی ظرفیت‌های مناطق آزاد اشاره کرد و گفت: مناطق آزاد می‌توانند با تولید برنامه‌های فاخر به توسعه اقتصادی کشور کمک کنند.

پیمان جبلی افزود: دبیرخانه مناطق آزاد هر سال متولی ساخت یک سریال نمایشی جذاب و فاخر با هدف معرفی ظرفیت‌ها و جاذبه‌های مناطق آزاد باشند.

وی تاکید کرد: صدا وسیما برای همکاری در زمینه تولید فیلمنامه آمادگی دارد.

وی افزود: برخی از دستگاه‌ها، سازمان‌ها و نهاد‌ها این فعالیت را آغاز کرده اند و نتایج خوبی هم گرفتند.

رئیس سازمان صدا و سیما گفت: به رئیس جمهور نیز پیشنهاد شد دستگاه‌های دولتی و وزارتخانه‌ها هر کدام متناسب با ماموریت خود در سال، متولی ساخت یک سریال یا فیلم سینمایی شوند.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد با تاکید بر اینکه زمینه‌های همکاری زیادی بین صداوسیما و دبیرخانه برای هم افزایی وجود دارد‏ گفت:زمینه‌های همکاری در تفاهم نامه درج شده است.

سعید محمد با اشاره به اینکه مناطق آزاد ظرفیت اقتصادی هر کشوری هستند گفت:۷۵ درصد از تجارت چین در مناطق آزاد انجام می‌شود و کشور‌های منطقه، رشد و توسعه خوبی از مناطق آزاد داشته اند

وی با گلایه از قوانین خلق الساعه گفت: بسیاری از افراد، از کارکرد مناطق آزاد اطلاع ندارندو بعضی از قوانین خلق الساعه مشکلات زیادی را متوجه مناطق آزاد و به فعالان اقتصادی آسیب وارد کرده است.

محمد تاکید کرد: مناطق آزاد خارج از قلمرو گمرکی و قوانین و مقررات متداول کشورهاست، اما دیدگاه بسیاری بر این است که مناطق آزاد باید مشابه سرزمین اصلی اداره شود.

وی تاکید کرد: ظرفیت‌های بسیاری داریم و امیدواریم با امضاء این تفاهم نامه و همکاری با صدا و سیما در معرفی ظرفیت‌ها ابتدا در کیش و بعد در سراسر مناطق آزاد به اهدف مطلوب دست پیدا کنیم و ایرانیان خارج از کشور و سرمایه گذاران هم ظرفیت‌های مناطق آزاد را بشناسند.

مراسم امضاء تفاهم نامه امروز در سازمان صدا و سیما برگزار شد و داود سیروس مدیر کل صدا و سیمای مرکز کیش نیز در این مراسم حضور داشت.