جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۴ تیر ۱۳۹۹

صادرات محصولات شرکت‌های دارویی و دانش بنیان کیش به کشور‌های اروپایی - نمایش محتوای خبر

 

 

صادرات محصولات شرکت‌های دارویی و دانش بنیان کیش به کشور‌های اروپایی

صادرات محصولات شرکت‌های دارویی و دانش بنیان کیش به کشور‌های اروپایی

رئیس سازمان غذا و دارو کشور گفت: فعالان بخش خصوصی از جمله شرکت‌های دارویی و دانش بنیان با بهره گیری از ظرفیت، دانش فنی و پتانسیل‌های ایجاد شده در این منطقه موفق به صادرات محصولات شبیه سازی شده به کشور‌های اروپایی شدند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، محمدرضا شانه ساز در جلسه هم اندیشی با شرکت های تولید کننده محصولات آرایشی و بهداشتی کیش از صادارت محصولات شبیه سازی شده شرکت های دارویی و دانش بنیان کیش به کشور های مختلف در این منطقه خبر داد.

رئیس سازمان غذا و دارو کشور گفت: حمایت های سازمان منطقه آزاد کیش از واحدهای تولیدی و صنایع کیش موجب فراهم شدن بسترهای لازم برای ارتقای دانش فنی، پتانسیل ها و ظرفیت های این منطقه شده است.

وی بر لزوم اهمیت راهبردی محصولات سلامت محور تاکید کرد و افزود: توان صادرات در حوزه بهداشت که اروپا و آمریکا در چالش غذایی و دارویی قرار دارند، برای ایران مساله مهمی محسوب می شود.
شانه ساز گفت: شرکت های که برای تامین نیازهای کیش به عنوان وارد کننده در این منطقه فعالیت می کردند، امروز توانسته اند با استفاده از ظرفیت های ایجاد شده در کیش به عنوان یک تولید کننده در عرصه محصولات دانش بنیان و داروسازی خدمات ارزنده ای به مردم این منطقه ارائه دهند.
معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش نیز در این جلسه افزود: این سازمان به عنوان نماینده حاکمیت جمهوری اسلامی ایران در منطقه، خود را موظف به بستر سازی و حمایت از تولید کنندگان و فعالین اقتصادی می داند.
وی با بیان این که سازمان منطقه آزاد کیش سرمایه سرمایه گذاران را سرمایه ملی می داند و تلاش بر این هست که این ظرفیت ها با حداکثر بهره وری در حداقل زمان ممکن محقق شود افزود: بخش خصوصی با ایفای رسالت اجتماعی و با مشارکت و همدلی با دستگاه های اجرایی مستقر در این منطقه برای مدیریت بحران کرونا در کیش به عنوان یک الگو در کشور مطرح شده است.
معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش نیز اشتغال، درآمد، ثروت، قدرت اقتصادی را رابطه مستقیم با تولید عنوان کرد و افزود: اگر تولید به جایگاه واقعی خود برسد و درآمد از محل تولید تامین شود کشوری قوی و مستقل خواهیم داشت.
ناصر آخوندی بر ضرورت بازبینی و اصلاح بخش نامه ها و دستورالعمل های موجود در جزیره کیش تاکید کرد و گفت: واحد های تولیدی در بخش لوازم آرایش و بهداشتی و دارویی در جزیره کیش با هدف تولید با کیفیت، تمام تلاش خود را به کار گرفتند و فعالیت می کنند.
وی خاطر نشان کرد: در روز های ابتدایی شیوع بیماری کرونا در کیش برخی از واحدهای تولیدی با تغییر خط تولید خود به منظور تامین نیاز جزیره کیش در سه شیفت کاری فعالیت کردند و برخی نیز به صورت رایگان با تولید محصولات با کیفیت نه تنها نیاز جزیره کیش بلکه بخشی از نیازهای سرزمین اصلی را هم تامین کردند.
ساده سازی فرایند ها، تفویض اختیارات، تولید محصولات صادرات محور، اهمیت استراتژیک تولید محصولات، ثبت سفارش، ال سی، گمرک، قوانین و مقرارت مناطق آزاد و تامین منابع مالی از جمله مباحث مطرح شده در این نشست بود.