جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

شکل گیری جبهه‌ی مقاومت اسلامی دریایی - نمایش محتوای خبر

 

 

شکل گیری جبهه‌ی مقاومت اسلامی دریایی

شکل گیری جبهه‌ی مقاومت اسلامی دریایی

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: جبهه‌ی مقاومت اسلامی دریایی در حال شکل‌گیری و انسجام است.

به گزارش خبرگزاري صداوسيما مركز كيش، فرمانده نیروی دریایی ارتش در آیین اختتامیه مسابقات غواصی عمق ارتش های جهان گفت: دشمنان منطقه، آمریکا، انگلستان و رژیم صهیونیستی و آیادی آن ها باید بدانند دوران جولان و پرسه‌زنی و نمایش ریاکارانه در منطقه خلیج فارس و دریایی عمان به سر رسیده است و امروز ملت های آزاد منطقه هوشیارتر از همیشه به منافع‌شان آگاه هستند و نتیجه آن همراهی، همدلی و ائتلاف‌سازی برای برخورداری جمعی از منافع دریایی است.
فرمانده نیروی دریایی ارتش خاطرنشان کرد: جبهه‌ی مقاومت اسلامی دریایی در حال شکل‌گیری و انسجام است و دوران به تاراج بردن سرمایه های منطقه به پایان رسیده است. دشمنان باید هر چه سریعتر منطقه را ترک کنند؛ وگرنه خروج خفت باری را تجربه خواهند کرد. ملت هایشان باید بدانند دولت های آن ها با سردرگمی در حال تلف کردن سرمایه آن ها در منطقه و بازی با جان فرزندان شان هزاران مایل دورتر از مرزهای دریایی شان هستند.
وی با بیان اینکه صلح و امنیت جمعی در دریا نیازمند دوستی، همکاری، همدلی و فهم مشترک از محیط دریایی است، تاکید کرد: برخی قدرت های استکباری از درک این موضوع عاجز هستند و متاسفانه دریا را محلی برای زورگویی و تحمیل ترتیبات امنیتی نامشروع مورد بهره برداری قرار می دهند.
امیر دریادار خانزادی حضور در دریا و ایفای نقش در آن مستلزم برخورداری از دانش، تعهد و قدرت و رفتن به ژرفای آن را اوج تسلط بر دریا و بهره مندی از همه منافع آن قلمداد کرد و افزود: دریا عرصه ای سخت و پرخطر و دارای بالاترین سطح پیچیدگی و دشواری است که با مهارت و شجاعت شما غواصان نیروی دریایی دست یافتنی می شود.
فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه امنیت موضوعی اتفاقی نیست و برای استقرار آن خون دل ها خورده شده است، یادآور شد: حضور دائمی در دریاها و مراقبت های شبانه روزی، اهتمام ویژه در دریاها و اقیانوس ها، مواجهه با دشمنی ها و مهار ددمنشی ها و بازی های سیاسی دشمنان با مجاهدتی خاموش، ایثارگری، جانبازی و شهادت در راه میهن اسلامی برای سربلندی ملت شریف ایران، استقرار و حفظ امنیت ملی و امنیت جمعی در منطقه و جهان و ایجاد بستری امن برای توسعه ملی در زیر فشار تحریم ها و دشمنی های استکبار جهانی و الهام بخشی به ملت های آزاد جهان صورت گرفته است و نتیجه آن امنیت دریاهای کشور، منطقه و مشارکت فعالانه، موثر و با استفاده کامل برای دستیابی به امنیت جمعی در دریاهای آزاد است.
امیر دریادار خانزادی با اشاره به برگزاری مسابقات غواصی ارتش های جهان با کشورهایی از چهاره قاره، افزود: فارغ از دشمنی های بی فرجام و تلاش های مذبوحانه دشمنان، شاهد نمایشی غرورآفرین و غیرتمندانه از تیم های غواصی نظامی از 4 قاره آسیا، آفریقا و آمریکا در قلب خلیج فارس یعنی جزیره زیبای کیش بودیم؛ منطقه ای که با وجود نمایش فریبکارانه استکبار از همیشه امن تر و پایدار است.
وی گفت: کشورهای حاضر در مسابقات به عنوان سفیران صلح و امنیت کشورهایشان سطح بالایی از رقابت دوستانه و هم افزا را به نمایش گذاشتند و نشان دادند امنیت جمعی موضعی است که باید به صورت جمعی برای دستیابی به آن تلاش کرد و سطح مهار را بالا برد و دانش و آگاهی را به اشتراک گذاشت.
فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: دریا فرصتی بزرگ برای همکاری با دوستان و بهره مندی از همه‌ی برکاتی است که در آن نهفته است. از همین رو، مسابقات بین المللی نظامی غواصی عمق، تداعی کننده همکاری، تعامل و دوستی بین کشورهای شرکت کننده است.
امیر دریادار خانزادی یادآور شد: دریا فرصتی بزرگ برای پیشرفت ملت ها و بهره مندی از منافع آن است. این پیشرفت مرهون وجود صلح و امنیت پایدار است که با وجود نیروهای دریایی برقرار می‌شود و به میزان زیادی به وجود مردانی وابسته است که آگاهانه و برخوردار از تعهد، ایمان، دانش، تجربه، مهارت و شجاعت آن را محقق می‌نمایند.
وی همچنین به برگزاری مسابقات نظامی بین المللی اشاره کرد و افزود: اکنون که بیش از 10 سال از آغاز به کار این مسابقات دریایی می گذرد، می توان تغییر را در ابعاد مختلف آن احساس کرد. تعامل زیادی در سطوح مختلف برقرار شده است. ستادها، فرماندهان، افسران، درجه داران، کارکنان و مجموعه های مختلف نیروهای مسلح کشورهای شرکت کنننده بیش از پیش در کنار هم قرار گرفته اند و تعامل سازنده ای برقرار شده است.
فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: این پیشرفت را مدیون توجهات و تلاش و اقدامات همه مسئولان و کارکنانی هستیم که مشتاقانه و مسئولانه در جهت تحقق هدف مشترک یعنی تعامل و رقابت دوستانه برای دست یابی به سطحی بالاتر از مهارت و تجربه که متضمن همکاری جمعی برای رسیدن به امنیت دریایی با استفاده از ظرفیت این مسابقات است گام برداشته اند.