جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

شکست هند و تیم منتخب جهان با تیم جوانان - نمایش محتوای خبر

 

 

شکست هند و تیم منتخب جهان با تیم جوانان

شکست هند و تیم منتخب جهان با تیم جوانان

رئیس فدراسیون کبدی در نشست خبری حاشیه مسابقات کبدی جوانان جهان گفت: با همین تیم جوانان، هند و تیم منتخب جهان را شکست می‌دهیم چرا که می‌خواهیم سکان‌دار کبدی دنیا باشیم.

به گزارش خبرگزاري صداوسيما مركز كيش و به نقل از فدراسيون كبدي عباس اورسجی گفت: می‌خواهیم کبدی در سایر کشورها رشد کند و ما سکان‌دار کبدی دنیا باشیم و  اگر در ایران ضعیف عمل کنیم نمی‌توانیم در دنیا نفوذ کنیم‌ و در این زمینه رسانه ها نقش اساسی دارند.

وي گفت: کبدی از ورزش‌های بومی و محلی است و باید تلاش کنیم این رشته که مورد توجه مقام معظم رهبری است را گسترش دهیم.

اورسجی تاکید کرد: من به تنهایی قادر به رشد این رشته نیستیم و بخش اعظم این کار رسالت و مسئولیت آن بر عهده رسانه‌ها است و از رسانه می‌خواهم کمک کنند تا کبدی به جایگاه واقعی خود برسد و ما هم قول می‌دهیم این رشته را به خوبی مدیریت کنیم و در جهت المپیکی شدن آن گام برداریم.

رئیس فدراسیون کبدی گفت: روزی که کبدی المپیکی شود، شاهد این خواهید بود که یک رشته تیمی هم در بخش بانوان و هم مردان به مدال می‌رسد.
اورسجی گفت: استارت کار میزبانی از 5-6 ماه قبل خورد. 14 مرحله اردو را برگزار کردیم و امیدوارم با یک میزبانی خوب و مدال طلا پرچم ایران را به اهتزاز در آوریم.

وی در خصوص عدم حضور هندوستان در این مسابقات گفت: هند از قدرت‌های این رشته است و بعد از بازی‌های آسیایی جاکارتا دیوار قدرت هند فرو ریخت و اختلافات مدیریتی زیادی شکل گرفت و هنوز برای انتخابات ریاست فدراسیون به نتیجه نرسیدند و باعث شد آنها روانه مسابقات نشوند.

رئیس فدراسیون کبدی گفت: ما باید برای بازی‌های آسیایی بعدی هوشمندانه عمل کنیم و اردوهای تیم ملی را بعد از پایان لیگ شروع کنیم.
اورسجی در خصوص اینکه مسابقات جهانی چه زمانی برگزار می شود،گفت: مسابقات جهانی هر چهار سال یکبار برگزار خواهد شد و مالزی میزبانی اولین دوره مسابقات جوانان بانوان را برگزار می کند که اواخر فرودین ماه سال آینده خواهد بود.