جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

شکست نظام لیبرال دموکراسی - نمایش محتوای خبر

 

 

شکست نظام لیبرال دموکراسی

شکست نظام لیبرال دموکراسی

امام جمعه کیش حمله به کنگره آمریکا را به تصویر کشیده شدن آمریکای بدون نقاب و شکست نظام لیبرال دموکراسی عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده با بیان اینکه به طور کلی به دلیل اقدامات آمریکا در جهان، این کشور آبرویی در بین ملت‌های مختلف نداشت، گفت: هجوم و حمله طرفداران ترامپ به کنگره، باقی مانده آبروی آمریکا را هم از بین برد.
خطیب جمعه کیش با اشاره به اینکه این حرکت در واقع آمریکای بدون نقاب را به تصویر کشید و نظام لیبرال دموکراسی عربی را زیر سوال برد افزود: رهبر فرزانه انقلاب پیش از این بار‌ها فرموده بودند آمریکا رو به افول است و ما امروز این واقعیت را در حادثه حمله به کنگره به خوبی دیدیم.
وی با تاکید بر اینکه آمریکا دیگر در جهان ابرقدرت نیست و در مناطقی مانند غرب آسیا و آمریکای لاتین روز به روز در حال شکست است، گفت: ابرقدرت بودن نشانه‌ها و مولفه‌هایی دارد و یکی از این نشانه ها، قدرت اجماع جهانی است که آمریکای کنونی دیگر هرگز قدرت راهبری داخلی و خارجی را ندارد.
حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده با تشریح اینکه رسانه‌های غربی دوست ندارند چهره واقعی آمریکا نمایش داده شود و تلاش می‌کنند این وقایع را در چارچوب رقابت‌های انتخاباتی توجیه کنند افزود: واقعیت امروز آمریکا چیز جز شکست نیست.
امام جمعه کیش با بیان اینکه برخی برای ایجاد و حفظ آبروی آمریکا همه چیز را به شخصیت ترامپ ربط می‌دهند و او را استثنایی در تاریخ آمریکا می‌دانند گفت: این حرکت ترامپ چهره واقعی لیبرال دموکراسی غربی است و در واقع سیاستمداران ربی و آمریکایی نمی‌توانند پشت شخصیت شکست خوره‌ای به نام ترامپ به دنبال احیای ابروی از دست رفته آمریکا باشند.
حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده با مقایسه حوادث فتنه ۸۸ با اتفاقات امروز آمریکا بیان کرد: بسیاری از هم حزبی‌های ترامپ حتی معاون و رئیس کنگره آمریکا این اقدام ترامپ و حرکات طرفداران او را محکوم کردند و در نهایت هم خود ترامپ خواهان بازگشت طرفداران خود شد.
خطیب جمعه کیش در ادامه با اشاره به اینکه هنوز بعد از ۱۱ سال از فتنه گری در کشور همچنان عده‌ای طلبکارانه مدعی طرفداری از عدالت و حقوق مردم اند و اگرچه بسیار دیر شده، اما باید راه بازگشت را در پیش بگیرند.
امام جمعه کیش به رزمایش بزرگ پهبادی ارتش جمهوری اسلامی ایران که بزرگترین رزمایش پهبادی غرب آسیا بود اشاره کرد و گفت: این رزمایش حاکی از اقتدار ارتش سرافراز ایران در به پرواز درآوردن پهباد‌های شناسایی، بمب افکن و ترکیبی است که می‌توانند در فاصله ۴ هزار کیلومتری از مرز‌هایی کشور پرواز کرده و دشمنان را در هر نقطه‌ای هدف قرار دهند.
حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده افزود: ما امروز این قدرت را داریم که به شکل رگباری شش موشک را با هم و به دنبال هم به سمت مواضع دشمن نشانه رویم و در کنار آن با این پهباد‌های پیشرفته که حاصل تلاش دانش بومی جوانان ایرانی در طراحی و ساخت است، جهان را به شگفتی واداشته ایم.
وی نکته مهم این دستاورد‌ها را ساخته شدن آن‌ها در دوران اوج تحریم‌ها دانست و گفت: امروزه هم پیمانان منطقه‌ای ما هم با بهره مندی از دانش بومی ایرانی در مقابل جبهه معاند غربی ایستادگی می‌کنند.
خطیب جمعه کیش به واقعه رحلت آیت الله مصباح یزدی هم اشاره کرد و یکی از ویژگی‌های ایشان را ولایت مداری دانست و افزود: آیت الله مصباح یزدی فقیه اندیشمندی بود که در فلسفه، تفسیر قرآن، علوم جدید مثل روانشناسی شاخص و در برابر رهبری ولایتمداری به تمام معنا بود.
امام جمعه کیش در بخش دیگری از سخنان خود راه‌های بخشیده شدن و آمرزش در درگاه خداوندی را توبه، ایمان و عمل صالح و همچنین شهادت در راه خدا عنوان کرد.
حجت الاسلام و المسلمین حسن زاده، افزود: نخستین احسان در حق جهادگران و کسانی که در راه خدا به شهادت می‌رسد، بخشیده شدن گناهان آن‌ها است.