جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ خرداد ۱۳۹۹

شفافیت و ساده سازی تمدید مجوز‌های اقتصادی در کیش - نمایش محتوای خبر

 

 

شفافیت و ساده سازی تمدید مجوز‌های اقتصادی در کیش

شفافیت و ساده سازی تمدید مجوز‌های اقتصادی در کیش

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: اصلاح شیوه نامه تمدید مجوز‌های فعالیت اقتصادی با دو محور ساده سازی فرایند و شفافیت کار، در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، غلامحسین مظفری در ششمین جلسه شورای معاونین و مدیران سازمان منطقه آزاد کیش،گفت: مسیر فرایند ساده سازی باید به گونه ای انجام شود که مراجعه کننده مسیر تمدید مجوز فعالیت اقتصادی را با سهولت و سرعت بیشتری بگذراند.

غلامحسین مظفری افزود: براساس انجام اقدامات کارشناسی و فنی، فرایند شفافیت سازی تمدید مجوزهای فعالیت اقتصادی به صورت زمان بندی شده و با در نظر گرفتن منافع مردم و شرکت ها به عنوان مراجعه کننده به سازمان منطقه آزاد کیش صورت می گیرد.   
مظفری با اشاره به همکاری های همه جانبه با بخش خصوصی به منظور تحول و رونق اقتصادی در جزیره کیش افزود: با رویکرد ستاد اقتصادی مقابله با بیماری کرونا، انتخاب بخش خصوصی به عنوان روسای این کارگروه ها یک هم افزایی خوبی میان این سازمان و فعالین اقتصادی ایجاد کرده است و موضوعات اقتصادی با محوریت معاونت اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش پیگیری می شود.
وی با بیان این که مبلغی بالغ بر 50 میلیارد تومان مصوبه دولت برای حمایت از بخش خصوصی در نظر گرفته شده است عنوان کرد: در هفته گذشته جلسه شورای عالی مناطق آزاد، تجاری و ویژه اقتصادی کشور مصوب شد که مناطق آزاد می توانند از حمایت های دولت بهره مند شوند و با تعریف پروژه و آغاز فعالیت های اقتصادی از مصوبه دولت سهم مناسبی را می توانیم به این منطقه اختصاص دهیم.
رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش در خصوص شرایط بحرانی حاکم بر جزیره کیش و تحمیل هزینه های مضاعف و کاهش درآمدهای بخش خصوصی خاطر نشان کرد: با توجه به این که تحمیل شرایط کنونی هم متوجه سازمان منطقه آزاد کیش شده است، تلاش می کنیم با حمایت از بخش خصوصی و ایجاد زمینه های مناسب در خصوص جلوگیری از وقفه و رکود در پروژه های زیر ساختی و عمرانی شاهده رونق دوباره در این منطقه باشیم
غلامحسین مظفری گفت: این فعالیت ها می تواند تاثیر مستقیم بر مجموعه فعالیت بخش خصوصی داشته باشد و با عبور از این بحران  فرصت های خوبی در جزیره کیش فراهم می شود.