سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین | دوشنبه، ۱۳ تیر ۱۴۰۱

شفافیت تراز تجاری مثبت کیش نقطه قوت معافیت مالیاتی - نمایش محتوای خبر

 

 

شفافیت تراز تجاری مثبت کیش نقطه قوت معافیت مالیاتی

شفافیت تراز تجاری مثبت کیش نقطه قوت معافیت مالیاتی

دبیرکل مجمع توسعه نوآوری و سازندگان کیش گفت: تراز تجاری مثبت کیش اگر واضح و براساس قانون محاسبه و ارایه شود می‌تواند نقطه قوت معافیت مالیاتی باشد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، طهمورث قاسمی با بیان اینکه تراز تجاری شامل مبادله کالا و خدمات است، افزود: تنها خدمات فنی و مهندسی شرکت‌های نفتی مستقر در کیش تراز تجاری کیش را مثبت می‌کند.

وی در نشست مجمع توسعه نوآوری و سازندگان کیش که با موضوع معافیت مالیاتی به ویژه مالیات بر ارزش افزوده برگزار شد، گفت: همچنان امیدواریم با ارایه مستندات قانونی به مسئولان بالادستی و سازمان امورمالیاتی معافیت مالیاتی ارزش افزوده را به کیش بازگردانیم.

دبیرکل مجمع توسعه نوآوری و سازندگان کیش، گفت: همراهی سازمان منطقه آزاد کیش و گمرک جمهوری اسلامی و ارایه مستندات و ادله محکم می‌تواند به اقناع مجلس و دولت کمک کند.

دعوت از احسان خاندوزی وزیر اقتصاد به جزیره کیش و برگزاری نشست با فعالان اقتصادی و بررسی عواقب حذف معافیت مالیاتی برای مناطق آزاد به ویژه جزیره کیش یکی از تصمیمات این نشست بود.

دبیر کل مجمع توسعه، نوآوری و سازندگان کیش از صداوسیمای مرکز کیش و رسانه‌های همراه برای اطلاع رسانی در خصوص معایب حذف معافیت مالیاتی مناطق آزاد به ویژه کیش، قدردانی کرد.