رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸

شرایط بازنشستگی افراد بالای 10 و 20 سال سابقه بیمه تامین اجتماعی - نمایش محتوای خبر

 

 

شرایط بازنشستگی افراد بالای 10 و 20 سال سابقه بیمه تامین اجتماعی

Loading the player...

دانلود

کیش/خبرگزاری صدا و سیما/اجتماعی

سهراب رئیسی رئیس تامین اجتماعی کیش گفت: پیش از این افراد با 10 سال سابقه بیمه و  60 سال سن به بالا بازنشسته می شدند اما بر اساس ماده 76 قانون سازمان تامین اجتماعی افراد باید حداقل 20 سال سابقه بیمه داشته باشند تا بتوانند از مزایای بازنشستگی برخوردار شوند.

وی افزود: افرادی که کمتر از 10 سال سابقه بیمه دارند و بالای 60 سال هستند و به علت شرایط جسمانی امکان ادامه کار ندارند  می توانند کسری بیمه خود را یکجا پرداخت کنند تا از مزایای بیمه بازنشستگی برخوردار شوند.

رئیس تامین اجتماعی کیش گفت: این قانون در خصوص  بانوان هم اجرا می شود با این تفاوت که سن در نظر گرفته شده برای آنان 55 سال است.

وی با اشاره به اینکه قانون تامین اجتماعی برای پرداخت حقوق بازنشستگی ، پرداخت 1 سال بیمه برای 1  روز حقوق است گفت: 10 سال سابقه 10 روز حقوق را شامل می شود  که حداقل حقوق برای 10 روز 270 هزار و هفتصد تومان است .

وی خاطر نشان کرد : حدود 30 هزار تومان هم برای عایله مندی و دیگر مزایا به این مبلغ افزوده می شود.

رئیس افزود: افرادی که مشمول قانون کار هستند و 3 درصد بیمه بیکاری را پرداخت می کنند با 42 سال سن و 20 سابقه بیمه و آنان که این شرایط را ندارند با 55 سال سن و 20 سال سابقه بیمه  بازنشسته می شوند البته 20 روز حقوق به آنان تعلق می گیرد.

بر اساس قانون تامین اجتماعی هر فردی که 30 سال سابقه کار داشته باشد می تواند هر ماه ، 30 روز کامل حقوق دریافت کند،البته مشاغل سخت و زیان آور قانون دیگری دارد که بر اساس نظر کارشناسان سختی کار به آنان تعلق می گیرد.جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
باسلام عالی بود سپاسگزارم کریم karim ۱۳۹۶/۱۱/۱۰ ۰۶:۲۰

karim
باسلام عالی بود سپاسگزارم کریم
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۶/۱۱/۱۰ ۰۶:۲۰