رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

شب های فجر - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

شب های فجر

Loading the player...

تهیه کننده:علی قنواتی

اجرا:علیرضا مقدسی،محمد حسین امید زاد

تصویر برداران:مهدی روحی،محمد خلیلی،کامبیز حسین زاده

صدابردار:حمید پور غلامحسین

کارگردان:جلال کرامتی

دستیار تصویر:احمد مرادی

برنامه « شب های فجر » ویژه برنامه ایام دهه فجر است که به تهیه کنندگی آقای علی قنواتی در صدا و سیمای مرکز کیش تولید می شود . در برنامه شب های فجر به ابعاد مختلف شکل گیری و پیروزی  انقلاب اسلامی در ایران پرداخته می شود.

خاطرات انقلاب، روزشمار انقلاب،کتاب های حوزه انقلاب، بیان دستاوردها و ...  از آیتم های این برنامه می باشد.

انقلاب اسلامی را باید سرآغاز تحولات بزرگ و بنیادین در ایران، منطقه، جهان اسلام و جهان غیراسلام دانست. رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) از انقلاب اسلامی با عناوینی چون «معجزه قرن» و «انفجار نور» یاد کرده و همین کلمات برای توصیف عظمت و بزرگی انقلاب اسلامی کفایت می‌کند. دهه فجر و فرا رسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، فرصت مغتنمی برای بازخوانی انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن در حوزه‌های گوناگون می‌باشد.

هرچه از زمان پیروزی انقلاب اسلامی فاصله گرفته شود، اهمیت پرداختن به موضوع دستاوردهای انقلاب اسلامی و اهمیت تبیین دستاوردها و پیش‌رفت‌های جمهوری اسلامی بیش‌تر می‌شود. یکی از اهداف راهبردی دشمنان در جنگ نرم علیه انقلاب و جمهوری اسلامی، ایجاد یأس و ناامیدی در جامعه و به‌ویژه در نسل جوان نسبت به آینده از طریق سیاه‌نمایی، بزرگ کردن مشکلات، زیر سؤال بردن و یا کم‌ارزش جلوه دادن دستاوردهای انقلاب و ناکارآمد نشان دادن نظام دینی است. دشمنان تلاش می‌کنند تا از طریق قدرت رسانه‌ای خود، جلوی درک واقعیات انقلاب اسلامی و دستاوردهای ارزشمند جمهوری اسلامی از سوی جوانان ایرانی را گرفته و با نوع واقعیت‌پنداری برای آنان، در پشتوانه‌های مردمی انقلاب و نظام جمهوری اسلامی خلل وارد سازند.در چنین شرایطی، اهمیت تبیین دستاوردهای انقلاب و جمهوری اسلامی به‌عنوان یک وظیفه آشکار می‌گردد.

سال تولید: دهه فجر 1396