حمایت از کالای ایرانی | یک‌شنبه، ۶ خرداد ۱۳۹۷

شبهای قدر فرصت بازگشت به درگاه خداوند و شب سرنوشت بندگان است. - نمایش محتوای خبر

 

 

شبهای قدر فرصت بازگشت به درگاه خداوند و شب سرنوشت بندگان است.

شبهای قدر فرصت بازگشت به درگاه خداوند و شب سرنوشت بندگان است.

کیش / خبرگزاری صدا وسیما / مذهبی

امام جمعه موقت تهران با حضور در جزیره کیش و شرکت در مراسم احیای شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان، شبهای قدر را فرصت بازگشت به درگاه خداوند و شب سرنوشت بندگان توصیف کرد.

آیت الله سید احمد خاتمی با اشاره به فضیلت ماه های سال گفت: در این بین ماه مبارک رمضان از جایگاه ویژه ای برخوردار است که مومنان باید هرچه که در توان دارند برای بهره گیری از مواهب و ثواب های بی کران آن به کار گیرند.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری شب های قدر را قلب ماه مبارک رمضان و شب بیست و سوم را قلب شبهای قدر توصیف کرد که سرنوشت انسان در آن تعیین می شود.

این عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به فضیلت های این شب گفت: شب بیست سوم شبی است که به دلایل محکمی همچون، توصیه به خواندن هزارمرتبه سوره قدر و شان نزول قران کریم در این سوره، خواندن دعای فرج امام زمان و امضا شدن نامه اعمال در این شب و توصیه به خواندن سوره های عنکبوت، روم و دخان که موضوع اصلی این سوره ها توجه به مبدا، معاد و توحید است، شب نزول قران و شب سرنوشت ساز انسان است.

آیت الله سید احمد خاتمی با تاکید بر دریای بی کران رحمت خداوند این شب ها را شب زدودن گناهان و تقرب به درگاه الهی بیان کرد که می تواند مسیر سعادت دنیا و اخرت را تعیین کند.

وی شب های قدر را فرصتی ویژه برای کسانی دانست که بخواهند با خدای عزوجل آشتی کنند و بندگان با غنیمت شمردن و توبه به درگاه معبود بی همتا راه سعادت را در پیش می گیرند.

در پایان احیای شب سوم از لیالی پر خیر و برکت قدر، مراسم به سرگیری قرآن کریم هم با مداحی و دعاخوانی آیت الله سید احمد خاتمی برگزار شد