جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

شبهای جزیره - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

شبهای جزیره

تهیه کننده: رضا حاتمی نژاد

نویسنده و مجری: بیژن منصوری فرد

تصوبرداران: مهدی روحی،محمدخلیلی،کرمانی زاده

این برنامه به تعداد 1 برنامه 60 دقیقه­ای ، ویژه شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی  ، از سیمای مرکز کیش بصورت زنده پخش شده است

سردار حاج قاسم سلیمانی فرمانده نظامی ایرانی بود که تا زمان کشته شدنش توسط آمریکاعنوان فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی فعالیت می‌کرد. او در طول جنگ ایران و عراق، فرمانده لشکر ۴۱ ثارالله کرمان بود. وی در ۴ بهمن ۱۳۸۹ درجهٔ سرلشکری دریافت کرد. رهبرمعظم انقلاب  که پیش‌تر در تقدیر از عملکرد سلیمانی، وی را «شهید زنده» نامیده بود؛ پس از کشته شدنش در ۱۳ دی ۱۳۹۸ از وی به عنوان سپهبد یاد کردند.

سردارسلیمانی نقش مهمی در دادن قدرت نظامی به حزب‌الله لبنان، عقب راندن اسرائیل از جنوب لبنان، جنگ افغانستان، شکل‌دهی به فضای سیاسی عراق پس از سرنگونی صدام حسین، تغییر روند جنگ داخلی سوریه و مقابله با داعش در عراق داشته‌است. وی تا پیش از حضور آشکار در جنگ علیه داعش در عراق، از حضور در انظار عمومی پرهیز می‌کرد؛ ولی حکومت ایران از زمان حضورش در عراق در نبرد علیه داعش و انتشار تصاویر متعددش با نیروهای عراقی، شروع به معرفی و شناساندن چهرهٔ وی کرد. سلیمانی در رسانه‌ها، به عنوان فرماندهٔ سایه توصیف می‌شد.

وی در ۳ ژانویه ۲۰۲۰ در حمله راکتی بالگردهای آمریکایی به فرودگاه بین‌المللی بغداد، به همراه ابومهدی المهندس و ده نفر دیگر از همراهانشان توسط ارتش ایالات متحده و به دستور دونالد ترامپ رئیس‌جمهور این کشور به شهادت رسید.

این برنامه در روز جمعه ساعت 21:00 به مدت 60 دقیقه بصورت زنده از سیمای کیش پخش شده است

سال تولید: زمستان 98