جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

سیزده پنجاه و نه - نمایش محتوای صدا

 

 

سیزده پنجاه و نه

تهیه کننده و نویسنده: لیلا تاجر زاده

دستیارتهیه کننده:اسماءبدیعیان پور

صدابرداران:حسین پناه خواه،محسن صبری،عیسی مومن زاده

گوینده:علیرضا مقدسی

گزارشگر:مهدی رشیدیان

این ویژه برنامه به منظور گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس به مدت 105 دقیقه با ساختار کلامی پیامی آوایی با با آیتم های :گفتار مجری ، مصاحبه با ایثارگران دفاع مقدس و عرصه ی سلامت و آنونس های مرتبط ، ارتباط با مراکز استان های جنگی و ....از بخش های این برنامه می باشد.

در 31 شهریور 1359 رژیم بعثی عراق با تصمیم و طرح قبلی و با هدف برانداختن نظام نوپای جمهوری اسلامی جنگی تمام عیار را علیه ایران اسلامی آغاز کرد. صدام حسین رییس جمهور عراق با ظاهر شدن در برابر دوربین‌های تلویزیون عراق با پاره کردن قرارداد 1975 الجزایر، آغاز تجاوز رژیم بعثی به خاک ایران را اعلام کرد.

آن روزها ماندن بی معنا بود و مردن در بستر، ننگی بزرگ آن روزها شهادت، شاهراهی به وسعت افق داشت آن روزها فاصله خاک تا افلاک و کویر تا بهشت، یک میدان مین بود خاکریزها، بوی بهشتِ مردانی را گرفته بود که سر به سر، تن به مرگ می سپردند تا مبادا وجبی از کیان دین و وطن، به دست کفتاران حریص و متجاوز بیفتد؛ چرا که دفاع مقدس، رساترین واژه در قاموس ایستادگی این ملّت قهرمان است مردان این دیار در پی تجاوز کفتار صفتان ننگ و نفرین، در هفت شهر عشق، هشت بهار، آزادگی را پیمودند و حماسه آفریدند.

این ویژه برنامه در روزهای هفته دفاع مقدس از ساعت 19:00 بصورت زنده از رادیو کیش تولید و پخش می شود

سال تولید: پاییز99