سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

سوگواری کیشوندان در سالروز رحلت نبی اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجبتی (ع) - نمایش محتوای خبر

 

 

سوگواری کیشوندان در سالروز رحلت نبی اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجبتی (ع)

Loading the player...

دانلود

در این مراسم که اولین مراسم عزاداری مردم جزیره در مصلی کیش بود، حجت الاسلام والمسلمین مروی به دغدغه ها و نگرانی های پیامبر اکرم (ص) در مورد رهبری و هدایت مردم پس از خود اشاره و تمسک به قرآن و عترت پیامبر (ص) را تنها راه نجات از گمراهی مسلمانان عنوان کرد .

این استاد حوزه و دانشگاه گفت: تمام گرفتاری های مسلمانان از زمانی آغاز شد که وصیت پیامبر اکرم در زمان رحلتشان نادیده گرفته شد و جانشینی ایشان دستخوش تحریف و تغییر شد.

وی با اشاره به جایگاه ویژه حدیث ثقلین که در آن به وجود اهل بیت (ع) و قرآن کریم به عنوان دو عامل نجات اشاره شده است افزود: سعادت مسلمانان زمانی تضمینی است که هم به قران توجه کنند و هم تفسیر و تاویل آن را در اهل بیت پیامبر(ص) جستجو کنند.

حجت الاسلام والمسلمین مروی به وجود گروه های تروریستی و تکفیری و جنایات آن پرداخت و بیان کرد: دغدغه پیامبر برای همه تاریخ بود و امروز شاهد آن هستیم که با پول و سرمایه مسلمانان با مسلمانان جنگ و خونریزی راه می اندازند.

این استاد حوزه و دانشگاه گفت: گمراهی انسان های سست عقیده تا جایی است که صهیونیست و آمریکا در پشت همه این جنایات پنهان شده اند و هدفی جز اسلام هراسی ندارند.

وی با توجه به جایگاه ویژه جمهوری اسلامی ایران در معادلات منطقه تاکید کرد: حضور قدرت های جهانی پای میز گفتگو با ایران نشان از قدرتی دارد که جز با تکیه بر اهل بیت (ع) و قرآن کریم تحقق نیافته ایست.