سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

سوگواره سرخ - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

سوگواره سرخ

Loading the player...

تهیه کننده : یزدان قاسمی

 کارگردان هنری:یزدان قاسمی

تصویربرداران:مهدی روحی ،محمد خلیلی

صدابردار:حمید پور غلامحسین.

تدوینگر و گرافیک :یزدان قاسمی

یک قصه بیش نیست، غم عشق و وین عجب کز هر زبان که می شنوم نامکرر است بازگویی مصائب عاشورا و یادآوری فصلهای گوناگون این حماسه جاوید، علاوه بر بیداری، حسّ ظلم ستیزی و عدالت خواهی در جامعه، موجب تجدید حیات اسلام و احیای ارزشهای فراموش شده می باشد، به همین جهت، این جمله در میان اندیشمندان اسلامی معروف شده که: «اَلاِسْلامُ مُحَمَّدیُّ الْحُدُوثِ وَ حُسَیْنیُّ الْبَقاءِ؛ اسلام را حضرت محمد صلی الله علیه و آله به جهان بشریت عرضه نمود و حسین بن علی علیهماالسلام از آن پاسداری و حمایت کردذکر مصیبت عاشورا وسیله ایست برای رساندن پیامها و سخنان امام حسین علیه السلام به جهانیان در طول تاریخ تشیع.

برنامه سوگواره سرخ به تعداد 10 برنامه 10  دقیقه ­ای ویژه دهه محرم ، در ساختار گزارشی از سیمای مرکز کیش پخش ­شد . آیتم های برنامه شامل : آرم و تیتراژابتدایی ، گزارش از هیات های مساجد،حسینیه ها،تکیه ها و...  می باشد.

معرفی هیأت­های مذهبی و مراسم­های آیینی اقوام ایرانی که در کیش حضور دارند از موارد بسیار مهم و محوری در این برنامه است .رویکرد مردم محور و اشاره به حضور پرشور مردم در دهۀ اول محرم، تاسوعا و عاشورا از موارد بسیار مهم به حساب می­ آید.

در این برنامه سعی بر آن است  تا به معرفی تمامی هیأت­های مذهبی جزیره کیش پرداخته شود ( فعالیت­ها، متولیان، آداب و رسوم، نحوۀ عزاداری، تاریخچه و ... ).

سال تولید: 96/7