رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۳ بهمن ۱۳۹۸

سرمایه گذاری بیش از ۵۰۰ هزار میلیارد تومان در منطقه آزاد کیش - نمایش محتوای خبر

 

 

سرمایه گذاری بیش از ۵۰۰ هزار میلیارد تومان در منطقه آزاد کیش

سرمایه گذاری بیش از ۵۰۰ هزار میلیارد تومان در منطقه آزاد کیش

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: سرمایه گذاری بیش از ۵۰۰ هزار میلیارد تومان در منطقه آزاد کیش نشان پویایی و زنده بودن جزیره کیش است.

به گزارش خبرگزاري صداوسيما مركز كيش، غلامحسين مظفري گفت: امسال نمایشگاه از رونق بیشتری برخوردار بود به طوری که این تفاوت درآئین گشایش و مراسم های مرتبط با آغاز نمایشگاه و همچنین نشست های تخصصی پر بار و با کیفیت آن ملموس بود.

وي گفت: امیدوارم با توجه به برگزاری350 ملاقات تجاری و بیش از 35 نشست تخصصی در این رخداد مهم اقتصادی، دستاورد خوبی برای اقتصاد کشور به همراه داشته باشد؛ تا به اهداف مهم تعیین شده دست پيدا كنيم.
مظفری با اشاره به اینکه امروز کشور با تحمیل تحریم ها، در شرایط سخت اقتصادی قرار دارد، افزود: توجه به توان و ظرفیت داخلی، راهکار مناسب برای گذر از دوره تحریم ها است، از این رو برگزاری رویداد هایی مانند کیش اینوکس می تواند راه برون رفت از این شرایط خاص را فراهم کند.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در ادامه افزود: ظرفیت ها و فرصت های بزرگ سرمایه گذاری در کیش برای میهمانان خارجی ما و سفرای کشور های حاضر در نمایشگاه اینوکس، بسیار جالب و تامل برانگیز بود و تعدد سرمایه گذاری از سوی نمایندگان­ کشور­های خارجی در کیش، مهر تاییدی بر ظرفیت های بالای کشور در جذب سرمایه گذاری خارجی است.
مظفری در ادامه با اشاره به اینکه برنامه ریزی ها باید برای استمرار این رخداد های مهم و بزرگ اقتصادی انجام شود گفت: در راستای برگزاری مستمر چنین رویداد هایی، مقرر شد تا دبیرخانه دائمی کیش اینوکس را در جزیره کیش تاسیس کنیم.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با بیان اینکه نتایج نشست های مهم تجاری و پنل های تخصصی برگزار شده با حضور بیش از 70 سخنران در این رویداد اقتصادی، باید از طریق دبیرخانه همایش رصد شود، گفت: گفتگوهای بین شرکای تجاری، باید در یک بازه زمانی 3 تا 6 ماهه پیگیری تا با ارائه گزارش و مستند سازی، زمینه برای پیگیری های بعدی و به نتیجه رسیدن آنها فراهم شود.
وی با اشاره به حضور بیش از 60 درصد شرکتهای بیمه کشور در ششمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه گفت: امیدوارم با حضور موثر و کارآمد شرکت­ها، مجموعه بانک ها و هلدینگ های بزرگ سرمایه­ گذاری در این نمایشگاه، شاهد اتفاقات بسیار خوب و مبارکی در آینده نزدیک باشیم.