سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۴ تیر ۱۴۰۰

سرزمین نخبگان - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

سرزمین نخبگان

Loading the player...

سرزمین نخبگان» نام مجموعه ای است در رابطه با خلاقیت های فردی اشخاصی که فارغ از روند عمومی تحصیل در مدارس و دانشگاه ها، راه پژوهش و تحقیق را در پیش گرفته و سعی دارند تاثیر مثبتی در روند پیشرفت کشورشان داشته باشند. نخبگان در هر جامعه جزو افرادی هستند که توان بالقوه کارآفرینی در آنها بیش از سایرین است البته در این بین تلاش و کوشش وافری هم دارند و اجازه نمی دهند مشکلات و کمبودها سد راهشان شوند. در این مجموعه و در هر قسمت، با یکی از این افراد آشنا می شویم که در داخل یا خارج از مرزهای ایران، خلاقیت های درونی خود را بروز داده اند و اینک چهره ای شناخته شده هستند

مستند «سرزمین نخبگان» به تهیه کنندگی محمدعلی فارسی به دنبال انعکاس شرایط رو به رشد کشور و حضور افراد موفق ایرانی است که با تلاش و دانش خود توانسته اند رتبه های عالی را در سطح کشور و جهان به خود اختصاص بدهند. دراین برنامه مفاخر علمی و ادبی از نقاط مختلف کشور مقابل دوربین رفته اند..

دکتر ایرج فاضل متولد ۱۳۱۸ در اردستان، فوق تخصص جراحی عروق و استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است که خدمات این پزشک متعهد، ثمرات فراوانی را برای نظام مقدس جمهوری اسلامی در پی داشته است.

دکتر فاضل که در سالهای ۶۸ و ۶۹ به عنوان وزیر بهداشت در دولت مشغول به کار بود، تا سال ۱۳۹۰ نیز در شورای عالی انقلاب فرهنگی حضور داشت.

وی بنیانگذار پیوند اعضا در ایران پس از انقلاب، پایه گذار مجمع انجمن های گروه پزشکی ایران، یکی از موسسین انجمن بین المللی پیوند اعضا در خاور میانه و شمال آفریقا و دارای نشان درجه یک دانش است که در سال ۱۳۵۹ و در زمان آغاز جنگ تحمیلی کتاب "درمان مجروحین جنگی" را نگارش کرد.

 

سال تولید: 1394

نویسندگی و کارگردان فاطمه سادات محمود پور

مدیراجرایی :وحید حاجیلیویی 

تهیه کننده : محمد علی فارسی

مجری طرح: عباس گنجی

تصویربرداران: مهرداد اصفهان پور، مهدی شامحمدی

گوینده متن: داوود نماینده