جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

سردار یک ملت - نمایش محتوای صدا

 

 

سردار یک ملت

تهیه کننده و نویسنده: امیررضا هاشمی

گوینده: علیرضامقدسی

صدابردار: اسماء بدیعیان پور

گزارشگر: مهدی رشیدیان

این ویژه برنامه به مدت 60 دقیقه­ ،بمنظور گرامیداشت نخستین سالگرد سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی ، در ساختار ترکیبی نمایشی از رادیو مرکز کیش بصورت زنده پخش شده است

سردار حاج قاسم سلیمانی فرمانده نظامی ایرانی بود که تا زمان کشته شدنش توسط آمریکاعنوان فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی فعالیت می‌کرد. او در طول جنگ ایران و عراق، فرمانده لشکر ۴۱ ثارالله کرمان بود. وی در ۴ بهمن ۱۳۸۹ درجهٔ سرلشکری دریافت کرد. سید علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران که پیش‌تر در تقدیر از عملکرد سلیمانی، وی را «شهید زنده» نامیده بود؛ پس از کشته شدنش در ۱۳ دی ۱۳۹۸ از وی به عنوان سپهبد یاد کردند.

یک سال است که از شهادت حاج قاسم سلیمانی، شهید پرآوازه ایرانی، سردار دلهای همه ما مردم ایران می گذرد. یک سال است که دشمن او را پر پر کرده اما عطر و بوی تفکر حاج قاسم میان همه مردم پخش شده و حالا هر کدام از ما بوی غیرت و مردانگی ایشان را استشمام کرده و حالا هر کدام مان تبدیل به یک حاج قاسم شده ایموی در ۳ ژانویه ۲۰۲۰ در حمله راکتی بالگردهای آمریکایی به فرودگاه بین‌المللی بغداد، به همراه ابومهدی المهندس و ده نفر دیگر از همراهانشان توسط ارتش ایالات متحده و به دستور دونالد ترامپ رئیس‌جمهور این کشور ترور شد.

این برنامه در روز شنبه ساعت 10:30 به مدت 60 دقیقه بصورت زنده از رادیو کیش پخش شده است

سال تولید: زمستان99