سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

سردار سلیمانی بنیان گذار ارتش بین المللی اسلامی - نمایش محتوای خبر

 

 

سردار سلیمانی بنیان گذار ارتش بین المللی اسلامی

سردار سلیمانی بنیان گذار ارتش بین المللی اسلامی

امام جمعه کیش گفت: سردار سلیمانی بنیان گذار ارتش بین المللی اسلامی و نابود کننده داعش در منطقه است.

به گزارش خبرگزاری صداو سیما مرکز کیش، حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده در خطبه‌های نماز جمعه کیش با اشاره به سالگرد شهادت شهیدان والا مقام، سردار مخلص اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی، ابو مهدی المهندس و همرزمانشان به دست جنایتکار آمریکا، گفت: ۱۳ دی روز شهادت سردار سلیمانی روز سختی برای جامعه انقلابی ایران اسلامی، جبهه مقاومت بود که بحق به نام روز مقاومت نام گذاری شد.
امام جمعه کیش با اشاره به خدمات گسترده سردار سپهبدحاج قاسم سلیمانی در عرصه بین الملل، گفت: بنیان گذاری ارتش بین المللی اسلامی از ابتکارات این شهید گرانقدر است، که از برکات تشکیل آن می‌توان به پایان دادن دولت اسلامی ساخته و دست نشانده آمریکا، داعش در منطقه اشاره کرد.
وی همچنین دفع تهدید داعش از مرز‌های جمهوری اسلامی ایران را از دیگر دستاورد‌های بزرگ سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی در منطقه عنوان کرد و افزود: هدف اصلی داعش در منطقه بر هم زدن امنیت و ایجاد بی ثباتی در ایران بود که این توطئه دشمنان با هوشیاری و تدبیر این شهید بزرگوار و همرزمانش نقش بر آب شد.
خطیب جمعه کیش در بخش دیگری از سخنان خود به اشاره به سجایا‌ی اخلاقی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، گفت: سردار سلیمانی ژنرالی تمام عیار در جبهه‌های حق عیله باطل و عارفی وارسته و والا مقام در پشت جبهه‌های جنگ بود که همواره بر اقامه نماز شب، سحر خیزی، پرهیز از دروغ واحترام به والدین توصیه و سفارش می‌کرد.
حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده در فراز دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت توسعه و آبادانی کیش وتلاش در راستای اجرای پروژه‌های مهم در این جزیره بر اهمیت رعایت و توجه به برخی نکات در اجرای این طرح‌ها تاکید کرد و گفت: انجام مطالعات علمی و همه جانبه، نیاز سنجی و الویت سنجی در حوزه‌های مختلف، برررسی صرفه اقتصادی و توجیه اقتصادی پروژه‌ها و در نهایت انجام مطالعات زیست محیطی قبل از آغاز پروژه‌ها را از مهم‌ترین موضوعاتی برشمرد که مسئولان قبل از آغاز اجرای پروژه‌ها باید به آن توجه داشته باشند.
امام جمعه کیش همچنین به ۱۷ دی ماه سالروز کشف حجاب توسط رضا خان قلدر اشاره کرد و گفت: یکی از راه‌های راهبردی دشمنان برای نفوذ و استحاله ملت‌های مسلمان، مبارزه با عفاف و حجاب در این کشور‌ها است.
وی با بیان اینکه عفاف و حجاب در دنیای امروزی موضوعی سیاسی است نه موضوعی شخصی، افزود: دشمن برای از بین بردن هویت زن ایرانی در اعصار مختلف تلاش‌های زیادی کرده و امروز آن‌هایی که از حجاب دور می‌شوند باید توجه داشته باشند که در زمین دشمن و در راستای اهداف دشمنان تلاش می‌کنند.
حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده در پایان با اشاره به مصوبات بیست و ششمین جلسه امر به معروف و نهی از منکر گفت: این جلسه با محوریت موضوع حجاب در ادارات کیش برگزارشد که امیدواریم با اجرایی شدن مصوبات این جلسه شاهد اتفاقات خوبی در این حوزه باشیم.