جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

سخنرانی معاون مجمع روحانیون دفتر رهبر معظم انقلاب در جمع مردم کیش - نمایش محتوای خبر

 

 

سخنرانی معاون مجمع روحانیون دفتر رهبر معظم انقلاب در جمع مردم کیش

Loading the player...

دانلود

کیش /خبرگزاری صدا و سیما/ اجتماعی/

امام خمینی سه ويژگی برجسته داشت که ایشان را از رهبران دنیا متفاوت کرد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای کیش : حجت الاسلام والمسلمین مروی معاون مجمع روحانیون دفتر رهبرمعظم انقلاب در جمع عزاداران کیش با گرامیداشت سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران گفت: خدامحوری , عمل صالح و تزکیه نفس مهمترین ویژگی امام (ره) بود.

وی خاطر نشان کرد: امام در هر شرایطی از جمله شهادت فرزندش حاج مصطفی خمینی ،شهادت آقایان رجایی و باهنر و فتح خرمشهر به صراحت بیان کرد که این رویدادها الطاف خفیه الهی و خواست پروردگار متعال بود و با رضایت قلب آنها را پذیرفت.

حجت الاسلام والمسلمین مروی در ادامه گفت: امام برابر دشمنان انقلاب و اسلام  نیز عدل و انصاف را رعایت می کرد و هیچگاه حتی به دشمنان ، نسبت های ناروا نمی داد .

این استاد حوزه و دانشگاه یکی از اعمال صالح امام را رهایی ملت مظلوم و مسلمان ایران ، از زیر یوغ کفار و مستکبران عنوان کرد و گفت: ملت ایران که در زمان رژیم ستمشاهی ذلیل و حقیر بود اکنون مقتدر ، مستقل و با عزت در همه عرصه ها حاضر می شود و سران کشورهای مختلف دنیا حتی امریکا محترمانه به رهبر ایران نامه می نویسند.

معاون مجمع روحانیون دفتر رهبرمعظم انقلاب در پایان گفت: امام ساده زیست بود و هرگز برای بلند آوازه شدن نام خود هزینه نکرد و این عزت و سربلندی را که تمام دنیا به آن اذعان دارند از لطف خدا به دست آورد.

در پایان مراسم سخنرانی یکی از مداحان اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام در سوگ رحلت  بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران اشعاری را قرائت کردند و حاضران به یاد پیر سفرکرده جماران اشک ماتم ریختند