جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

زندگی و مرگ خوب، تفسیر سرنوشت با عافیت - نمایش محتوای خبر

 

 

زندگی و مرگ خوب، تفسیر سرنوشت با عافیت

زندگی و مرگ خوب، تفسیر سرنوشت با عافیت

امام جمعه موقت تهران گفت: زندگی و مرگ خوب، تفسیر سرنوشت با عافیت است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، امام جمعه موقت تهران در شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان در مصلی کیش با تاکید بر اینکه انسان فطرتا به دنبال سرنوشت خوب است، گفت: تفسیر سرنوشت خوب، زندگی خوب و باتقوا داشتن و از آن مهمتر مرگی راحت و در مسیر اسلام داشتن است.
آیت الله احمد خاتمی شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان را شبی مهم و تأثیرگذار در زندگی انسان دانست و  افزود: یکی از آرزوهای زیبا در این شب پرفضیلت، به عافیت رسیدن یعنی به عاقبت بخیری رسیدن است
عضو هیئت رییسه مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: این انسان است که در زندگی خود مسیر سرنوشتش را تعیین می کند و در این مسیر، خداوند متعال راه خوب و بد را در پیش روی انسان قرار داده است.
آیت الله خاتمی با اشاره به آیات قرآن کریم  تاکید کرد: خداوند سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمی دهد مگر آنکه آن قوم خود بخواهد مسیرش را تغییر دهد.
وی محک سرنوشت خوب و بد را تقوا و ظلم دانست و گفت: در تعیین سرنوشت، ظلم به خود و دیگران انسان را ورطه انحطاط می کشاند اما با تقوا انسان به اوج کمال می رسد.
امام جمعه موقت تهران با اشاره به قدرت و دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد: این دستاورد ها در سایه تقوا و توکل به خدا و اعتماد به جوانان متدین ایجاد شده است.
وی تاکید کرد: تقوا و مسیر پیشرفت کشور نباید دستاویز بازی های سیاسی شود چرا که این موضوع مسیر حرکت انقلابی کشور را کند خواهد کرد