سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

رونمایی طرح طراوات توسعه برای تولید کنندگان کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

رونمایی طرح طراوات توسعه برای تولید کنندگان کشور

رونمایی طرح طراوات توسعه برای تولید کنندگان کشور

نایب رئیس بانک صادرات ایران از رونمایی طرح طراوات توسعه با هدف ایجاد شرایط خرید مواد اولیه برای تولید کنندگان کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، امیر یوسفیان ارائه "ال سی ریالی" را یکی از مزیت‌های تامین مالی و حمایت از انجمن سازندگان صنعت نفت ایران بر شمرد و اظهار داشت: صنعت پتروشیمی به عنوان یک صنعت پیشران در اقتصاد کشور می‌تواند در ایجاد فرصت‌های جدید شغلی و حمایت از تولید کنندگان نقش بسزایی ایفا کند.

یوسفیان با بیان این که نیمی از تورم موجود در کشور به دلیل نرخ تسهیلات ارائه شده به متقاضیان است گفت: در شرایط اعمال تحریم ها، کشور با مشکل واردات و ارز مواجه شده است و از سوی دیگر نیز شاهد افزایش قیمت تمام شده کالا‌ها هستیم.

به گفته نایب رئیس بانک صادرات فروش نسیه محصولات تولیدی توان خرید تولید کنندگان را کاهش داده و در نتیجه نمی‌توانند در حوزه فعالیتی خود سرمایه گذاری کنند و با مشکل نقدینگی مواجه می‌شوند.

امیر یوسفیان با تاکید بر این که بیش از ۳۰۰ هزار میلیارد "ال سی" در سیستم بانکی برای حمایت از تولید کنندگان و احیای نسیه فروشی صادر شده است افزود: سازندگان و تولیدکنندگان صنعت پتروشیمی ایران با دریافت ال سی ریالی می‌توانند مواد اولیه مورد نیاز خود را برای تولید خریداری کنند.

یوسفیان تصریح کرد: تولید کنندگان و سازندگان تجهیزات صنایع پتروشیمی با بهره گیری از زنجیره تامین مالی "ال سی ریالی" بدون ضامن می‌توانند کالا‌های تولیدی خود را بدون ریسک به فروش برسانند.

بهرام بارانی عضو انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران در ادامه این نشست بر اهمیت نقش صنعت پتروشیمی برای توسعه کشور اشاره کرد و اظهار داشت: برای توسعه و پیشرفت کشور باید بر فلسفه فرایند توسعه ملی تمرکز کنیم.

بارانی نقش شرکت‌های بزرگ را به عنوان یک توسعه هم زیستی برای پیشرفت کشور مثبت ارزیابی کرد و گفت: انجمن سازندگان ایران با بیش از ۷۰۰ شرکت توانمند در صنعت نفت و گاز فعالیت می‌کنند، این شرکت‌ها ضمن آسیب شناسی موضوعات مختلف اهتمام ویژه‌ای به نقش کالا و خدمات در صنعت پتروشیمی و بهره وری حداکثری از منابع موجود دارند.

وی تامین نیاز‌های فعالان صنعت پتروشیمی کشور را یک نیاز ملی عنوان کرد و اظهار داشت: تامین مالی داخلی از طریق بانک‌ها می‌تواند به پیشرفت و توسعه کشور کمک کند.

عضو انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران با بیان این که بازار هدف این صنعت توسط هلدینگ خلیج فارس و تمام صنایع پتروشیمی زمینه فعالیت برای شرکت‌های کوچک را در دستور کار خود قرار دادند گفت: با تشکیل کارگروه ذینفعان این صنعت اگر نرخ توسعه تولید و نسل فناوری چهارم همگام شود می‌توانیم بنگاه‌های خود را توسعه دهیم.

بهرام بارانی خاطر نشان کرد: توجه به صنعت نفت و گاز با رویکرد‌های جهانی حائز اهمیت بوده و یکی از موضوعات منطقه‌ای است که باید مبتنی بر فرایند ابزار‌های بازار سرمایه توسعه یابد.