حمایت از کالای ایرانی | یک‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۷

رونمایی از نخستین بالگرد بدون سرنشین - نمایش محتوای خبر

 

 

رونمایی از نخستین بالگرد بدون سرنشین

رونمایی از نخستین بالگرد بدون سرنشین

نخستین بالگرد بدون سرنشین زنده یاب کشور در نمایشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات (کیتکس) جزیره کیش، رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما  مرکز کیش، سید حسام بوستانی مسئول علمی پژوهشی سپاه ناحیه‌ی احمدابن موسی(ع) شیراز، در حاشیه مراسم رونمایی از نخستین بالگرد زنده یاب کشور، گفت: نظارت بر مناطق حفاظت شده و شناسایی متخلفان شکار در پهنه‌های حفاظت شده محیط زیست، از کاربردهای مهم این بالگرد است.
وی  با اشاره به نصب دوربین روی این بالگرد، گفت: با استفاده از این دوربین، اگر فردی در مناطق حفاظت شده محیط زیست، اقدام خلاف قانونی را مرتکب شود، شناسایی شده و با استفاده از بلندگویی پیش‌بینی شده، تذکرات قانونی به متخلف یا متخلفان داده می‌شود.
وی با بیان اینکه بالگرد یاد شده امکان رصد فعالیت‌ها در مناطق مختلف را دارد، خاطرنشان کرد: امکان تیراندازی به سمت اهداف دراین بالگرد طراحی شده است.
مسئول علمی پژوهشی سپاه ناحیه احمدابن موسی(ع) گفت: با نصب مخزن 70 لیتری و اعزام بالگرد به منطقه، در اطفاء آتش یا مهار آن نیز می توان از بالگرد کمک گرفت.
بوستانی افزود: اگر افرادی در ارتفاعات مسیر را گم کرده یا دچار حادثه‌ای شده باشند، می‌توان با استفاده از قابلیت‌های این بالگرد، در جست و جوی آنان کمک کرد.
وی شناسایی سرنشینان کشتی‌های غرق شده یا دچار حادثه شده را از دیگر کاربردهای این بالگرد بدون سرنشین عنوان کرد.
بوستانی گفت: این پروژه با همراهی و همکاری جمعی از متخصصان باشگاه پژوهشگران و نخبگان دانشگاه آزاد واحد داریون استان فارس و علمی پژوهشی بسیج احمدابن موسی(ع) و با بهره‌گیری از تکنولوژی بومی ساخته شده است.