سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۱ فروردین ۱۴۰۰

روز قدس روز عظمت و وحدت جهان اسلام است - نمایش محتوای خبر

 

 

روز قدس روز عظمت و وحدت جهان اسلام است

روز قدس روز عظمت و وحدت جهان اسلام است

کیش/خبرگزاری صدا وسیما/سیاسی

روز قدس روز اسلام، روز عظمت وحدت اسلامی است و شرکت گسترده مردم درمراسم راهپیمایی این روز خط بطلانی بر توطئه های کور دشمنان است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما : حجت الاسلام والمسلمین علیدادی امام جمعه کیش در خطبه های نماز جمعه با گرامیداشت روز جهانی قدس به تاریخچه شکل گیری رژیم غاصب و جعلی صهیونیستی اشاره کرد و  افزود: تعدادی از یهودیان که از روسیه اخراج شدند در فلسطین اشغالی ساکن شدند و از اقصی نقاط دنیا یهودیان را جذب کردند و جنبش صهیونیستی به راه افتاد .

وی با تاکید بر اینکه عامل فتنه اسرائیل در جهان اسلام انگلیس است افزود :نخستین کشوری که اعلامیه رسمی داد و رژیم صهیونیستی را به رسمیت شناخت انگلیس بود و به دنبال آن حمایت امریکایی ها .
امام جمعه کیش تصریح کرد : در سال 1947 سازمان ملل به بهانه حمله نازیها به یهودیها آن ها را به رسمیت شناخت و در سال 1948 رسما رژیم اسرائیل غاصب به خودی خود اعلام موجودیت کرد .

خطیب جمعه کیش به نتیجه 70 ساله جنایات اسرائیل اشاره کرد و گفت :انان با شعار بی عاطفه باش تا مورد رحمت خدا باشی ، کودک کشی های متعدد ، ادم کشی ها ، مسلمان کشی را با تمام شدت انجام می دهند .

خطیب جمعه کیش در بخش دیگری از سخنان خود به پیامد های  حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران به مراکز فرماندهی گروه های تکفیری و داعش اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران به لحاظ فن آوری در ساخت موشک های میان برد و نقطه زن به مرحله ای رسیده است که می تواند کوچک ترین اهداف دشمن  را در دور ترین نقاط هدف قرار دهد.

حجت الاسلام والمسلمین علیدادی با بیان اینکه حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران به مقر داعش و تکفیری ها پیام های متعددی به همراه داشت افزود:مهم ترین پیام این حمله این است که جمهوری اسلامی ایران در خصوص مسئله امنیت  خود با هیچ کشوری شوخی ندارد و هر کسی کوچک ترین خطایی کند قطعا سیلی محکمی خواهد خورد .

امام جمعه کیش اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران زیر پرچم اسلام  و رهنمود های ولایت فقیه  را از دیگر پیام های حمله موشکی سپاه عنوان کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران امروز به جایی رسیده است که  وقتی موشک های نقطه زن سپاه منطقه مورد نظر خود راهدف قرار می دهند، سکوتی مرگبار کشورهای استکباری را فرا میگیرد، تاحدی که حق کوچکترین اظهار نظری را به خود نمی دهند.

خطیب جمعه کیش افزود: جمهوری اسلامی ایران امروز به همت نیروهای مسلح ولایت مدار از جمله قدرتمند ترین و امن ترین کشورهای جهان به شمار میرود و کوچکترین حرکات دشمن را شناسایی و خنثی می کند.

حجت الاسلام علیدادی به سالروز ترور نافرجام رهبر معظم انقلاب در مسجد ابوذر اشاره کرد واظهار داشت: خدواند این مرد الهی را برای ما به عنوان ذخیره انقلاب نگاه داشت تا بعد از امام راحل امامت و ولایت را به دست بگیرد و جامعه را درخط امام و به بهترین شکل مدیریت کنند.
امام جمعه کیش تاکید کرد : پشتیبان ولایت فقیه باشیم تا اسیبی به کشور نرسد.
وی به حساسیت نقش مردم در حکومت اسلامی اشاره کرد و افزود : اگر مردم در خط نبی و ولی قرار نگیرند و در کنار انان و تحت امر نباشند امام خانه نشین خواهد شد .
وی در پایان فرارسیدن عید سعید فطررا به مومنان و روزه داران  و همچنین آغاز هفته قوه قضائیه را به دست اندر کاران دستگاه قضا تبریک گفت.