سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۷ مرداد ۱۴۰۰

روز اسلام - نمایش محتوای صدا

 

 

روز اسلام

تهیه کننده:محمد چگنی
مجری:زهره خاکزاد
گزارشگر:علیرضا مقدسی
صدابردار:کوروش یحیی زاده

روز اسلام برنامه ای 120 دقیقه ای با ساختار کلامی ، پیامی ، آوایی است که در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به مناسبت روز جهانی قدس  و به صورت زنده از رادیو کیش پخش شد. آیتم های برنامه شامل:آرم،گفتار،گزارش،موسیقی با کلام و بی کلام ، پیام امام جمعه و امام جماعت اهل تسنن ، پیام مدیر عامل سازمان ، اطلاعیه دعوت به راهپیمایی و بیانیه روز قدس و .. می باشد. در این ویژه برنامه با مراکز و شبکه های سراسری ارتباط برقرار شد و راهپیمایی عظیم مردم ایران منعکش گردید..

گزارش های لحظه به لحظه از راهپیمایی مردمی، کلام امام و رهبر انقلاب درباره ی روز قدس و بیداری اسلامی و بخش کارشناسی از جمله بخشهای دیگر این ویژه برنامه بود.

اتحاد جهان اسلام و حمايت از بيداري اسلامي ، مبارزه با صهيونيست و استكبار جهاني ، آزادي قدس شريف و حمايت از مردم مظلوم فلسطين و انعكاس راهپيمايي مردم جزيره كيش از اهداف مهم این ویژه برنامه بود.

در ۱۶مرداد ۱۳۵۸، پس از بمباران جنوب لبنان توسط نیروهای دفاعی اسرائیل، امام خمینی(ره) از مسلمانان جهان خواست تا آخرین جمعه ماه رمضان را به عنوان «روز قدس» انتخاب کنند. روز جهانی قدس، مناسبتی رسمی در جمهوری اسلامی ایران است که در حمایت از ملت فلسطین برگزار می‌شود. امام خمینی(ره) درباره روز قدس فرمودند: «روز قدس فقط روز فلسطین نیست، روز اسلام است. روز قدس، جهانی است و روزی نیست که فقط اختصاص به قدس داشته باشد. روز مقابله مستضعفین با مستکبرین است

همه ساله مردم در ایران در آخرین جمعه ماه رمضان به راهپیمایی در حمایت از مردم فلسطین می‌پردازند. در شماری از کشورهای اسلامی نظیر ترکیه، اندونزی، بحرین، لبنان، پاکستان و حتی برخی کشورهای غیر اسلامی نظیر ایالات متحده آمریکا و انگلستان نیز، تظاهراتی در بعضی از مراکز اسلامی و با حضور مسلمانان و غیر مسلمانان برگزار می‌شود.

در واقع روز قدس نماد وحدت و اراده امت اسلامی در مقابل جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین، غزه و دیگر کشورهای اسلامی می‌باشد. روزایستادگی مستضعفان عالم، علیه مستکبران و روز فریاد مظلومیت ملتی است که با خون فرزندان خود پرده از چهره کریه رژیم غاصب صهیونیستی برمی دارند

سال تولید: 1396