حمایت از کالای ایرانی | پنج‌شنبه، ۲۹ شهریور ۱۳۹۷

روحانیون، موثرترین مرجع برای تقویت بنیه های دینی - نمایش محتوای خبر

 

 

روحانیون، موثرترین مرجع برای تقویت بنیه های دینی

روحانیون، موثرترین مرجع برای تقویت بنیه های دینی

فرمانده انتظامی ویژه کیش گفت: روحانیون، موثرترین مرجع برای تقویت بنیه های دینی هستند.

به گزارش خبرگزاري صداوسيما مركز كيش ، سرهنگ رحیم جهانبخش در نشست تخصصی سفیران معنویت با ائمه جمعه کیش گفت: روحانیون و دستگاه های فرهنگی بهترین سفیران معنوی برای اجرای فرامین مقام معظم رهبری (مدظله العالی) درخصوص تقویت امید به زندگی هستند.
وی افزود: دشمن با رویکرد ترویج ناامیدی و سیاه نمایی در مشکلات پیش روی مردم، سعی در ریشه کن کردن بنیان های اعتقادی و ارزشی مردم دارد و این موضوع نیز با روشنگری گروه های مرجع به ویژه روحانیت معزز، دفاع مقتدرانه ای را به دنبال خواهد داشت.
 
فرمانده انتظامی ویژه کیش، این گردهمایی را فرصتی مناسب برای هم اندیشی و ارائه راهکارهای مناسب دانست و گفت: همدلی نهاد امامت جمعه، روحانیون، معاونت فرهنگی سازمان منطقه آزاد، نیروی انتظامی و دستگاه های فعال در امور فرهنگی باعث تقویت احساس امنیت و امید به زندگی در خانواده ها خواهد شد و باید حضور اقوام مختلف با فرهنگ های متفاوت در جزیره، فرصت مناسبی برای ایجاد یک الگوی فرهنگی اسلامی ایرانی بدانیم.
سرهنگ رحیم جهانبخش ورود تخصصی به موضوعات و آسیب های اجتماعی و تقویت بنیه های اعتقادی به خصوص روشنگری درخصوص عرفان های نو ظهور و تجرد گرایی در جوامع اسلامی که متاسفانه شیوع خزنده ای هم داشته است، لازم و ضروری دانست.
وی افزود: استکبار جهانی به دنبال انحراف جوامع اسلامی به خصوص جوانان ایرانی با تبلیغ فرقه های نوظهور، تضعیف جایگاه و نقش خانواده و تشویق افراد به تجردگری است که اگر فعالان فرهنگی به ویژه روحانیون نسبت به مخاطبان روشنگری کنند، خود زمینه کاهش آسیب های اجتماعی و تقویت بنیان خانواده خواهد شد.
سرهنگ جهانبخش ادامه داد: این هم یکی از شیوه های جدید تهاجم فرهنگی و به نوعی جنگ نرم است که می طلبد دستگاه های فرهنگی جزیره با بهره مندی از نفوذ و توان روحانیون در قالب برنامه های آموزشی نسبت به روشنگری کیشوندان در این ماه مبارک رمضان در مساجد اقدام کنند.
فرمانده انتظامی ویژه کیش افزود: ماه مبارک رمضان فرصت بسیار خوبی است که از حضور گسترده و چند برابری کیشوندان و مسافران در مساجد و نمازخانه های مراکز تجاری در راستای اهداف فرهنگی و اعتقادی بهره برداری مطلوب داشته باشیم.
وی افزود: نیروی انتظامی علاوه بر انجام وظایف ذاتی خود به دنبال انجام کارهای فرهنگی هم است تا احساس امنیت و معنویت های اجتماعی بالای موجود در جزیره کیش بیشتر قوت یابد.
سرهنگ رحیم جهانبخش در پایان از همکاری روحانیون و سازمان ها درخصوص حضور کارشناسان آموزش همگانی پلیس در مساجد، ادارات و ارائه برنامه های آموزشی مطلوب تقدیر کرد و گفت: برگزاری کلاس های آموزش همگانی برای کیشوندان و حضور کارشناسان پلیس به ویژه در جلسات فرهنگ کیشوندی با همکاری معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد را در پیشبرد اهداف فرهنگی بسیار مهم و مفید است.