جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

رقابت نفس گیر نمایندگانی از ۴ قاره جهان برای کسب مدال قهرمانی در خلیج فارس - نمایش محتوای خبر

 

 

رقابت نفس گیر نمایندگانی از ۴ قاره جهان برای کسب مدال قهرمانی در خلیج فارس

رقابت نفس گیر نمایندگانی از ۴ قاره جهان برای کسب مدال قهرمانی در خلیج فارس

سرداور مسابقات بین المللی غواصی عمق 2019روسیه گفت: تیم ها از هیچ امتیازی به راحتی عبور نمی‌کنند چرا که همگی به دنبال قهرمانی هستند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش و به نقل از روابط عمومی ارتش، مسابقات بین المللی غواصی عمق 2019 روسیه به میزبانی نیروی دریایی ارتش در جزیره کیش در حال برگزاری است و علاقه مندان و گردشگردان بسیاری از این رقابت ها بازدید کردند.
ناخدایکم حامد حق پرست، سرداور مسابقات بین المللی غواصی عمق2019 روسیه درباره روند و نحوه برگزاری این مسابقات نظامی گفت: روزانه شش کشور شرکت کننده در مسابقات، آیتم‌های مختلف را به طور همزمان انجام می دهند.
وی با اشاره به برنامه ریزی کمیته داوران برای پیشگیری از آسیب دیدگی تیم‌ها یادآورشد: تیم‌ها بعد از انجام معاینات پزشکیِ روزانه و اطمینان از صحت بدنی، در میدان حاضر می شوند و برابر برنامه ریزی انجام شده در کارگاه مربوط حاضر می شوند.
سرداور مسابقات نظامی بین المللی غواصی عمق روسیه با اشاره به آیتم های مختلف این مسابقات و برنامه تیم ها گفت: تاکنون هر کشور سه آیتم مختلف را انجام داده‌اند و تا روز پایانی، تیم‌ها تمامی آیتم ها را پشت سر می گذارند و امتیاز بر اساس نتایج هر کشور به دست می‌آید.
ناخدا یکم حق پرست همچنین با تاکید بر اینکه جلسات داوری مسابقات با شدّت و جدّیت بالایی توسط ناظران داوری تیم ها دنبال می شود، گفت: بعد از پایان هر روز، داوران مسابقات و ناظران تیم‌ها در مدت زمان بیش از ۴ساعت نتایج تیم‌ها را ارزیابی می‌کنند. تیم ها از هیچ امتیازی به راحتی عبور نمی کنند چرا که همگی به دنبال قهرمانی هستند.
سرداور این مسابقات بین المللی که کشورهایی از چهار قاره جهان در آن حضور دارند، درباره آیتم‌های انجام شده گفت: آیتم نجات غواص مغروق که یک آیتم قدرتی وابسته به سرعت عمل و دقت است، توسط چند تیم انجام شده است. آیتم کار در فضای بسته، نجات زیر دریایی مغروق، نجات کشتی مغروق، ترازو و فلنچ، تاکنون اجرا شده است که همگی سختی‌هیا خاص خود را دارند و برای اجرای صحیح نیازمند توان و دقت عمل بالایی هستند.