حمایت از کالای ایرانی | یک‌شنبه، ۶ خرداد ۱۳۹۷

رضایتمندی رئیس دپارتمان داوری فوتبال از میزبانی جزیره کیش در دوره دانش افزایی داوران فوتبال - نمایش محتوای خبر

 

 

رضایتمندی رئیس دپارتمان داوری فوتبال از میزبانی جزیره کیش در دوره دانش افزایی داوران فوتبال

Loading the player...

دانلود

کیش/خبرگزاری صدا وسیما/ورزشی

رئیس دپارتمان داوران با اشاره به برگزاری سمینار دانش‌افزایی داوران لیگ برتر فوتبال در جزیره کیش از میزبانی سازمان منطقه آزاد ابراز رضایت کرد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، حسن کامرانی‌فر  رئیس دپارتمان داوران گفت: این دوره برای اولین بار با حضور 24 داور و 48 کمک داور خارج از تهران برگزار شد و سعی کردیم این کلاس دانش‌افزایی داوران را نزدیک به استانداردهای فیفا و AFC انجام دهیم.

وی با تشکر از فدراسیون و منطقه آزاد کیش گفت: از مسئولین فدراسیون که شرایط برگزاری کلاس را در جزیره کیش فراهم کردند، تشکر می کنم. همچنین از مسئولین منطقه آزاد کیش که امکانات مناسبی در اختیار ما قرار دادند تشکر ویژه ای دارم و بدون تردید برگزاری این دوره خارج از تهران قدم مناسبی در این زمینه به شمار می رود.

کامرانی فر در ادامه افزود: به تمامی داوران یک هارد اکسترنال که حاوی آخرین اطلاعات کامل آموزش داوری فیفا و ای اف سی در زمینه‌های قوانین، آمادگی جسمانی و ریکاوری اهدا شد. همچنین آن‌ها مجهز به لباس فصل سرما شدند و به زودی ساعت‌های پولار نیز در اختیار داوران قرار خواهد گرفت.

رئیس دپارتمان داوری درخصوص عملکرد شرکت کنندگان گفت: در این سمینار ۴ روزه ما کلاس را در دو بخش تئوری و عملی و تئوری به صورت متفاوت نسبت به گذشته دنبال کردیم. در قسمت تئوری با بررسی 9000 دقیقه DVD مسابقات لیگ برتر در نیم فصل اول تمامی صحنه‌هایی که در آن داوران تصمیمات درست و اشتباه گرفته بودند، را گلچین و به آن‌ها نشان داده شد تا داوران برای شروع بهتر در نیم فصل دوم آماده شوند همچنین از تمام داوران که با تمام توان خود حضور فعالی در این دوره شدند تشکر می‌کنم، قطعا در نیم فصل دوم شاهد حضور قوی‌تر آنان در داخل زمین هستیم.

کامرانی افزود: در قسمت عملی هم تمام شرایط مسابقه فوتبال را برای داوران فراهم کردیم تا آنها روی صحنه‌ها تصمیم بگیرند. در روز دوم نیز از همه داوران تست آمادگی جسمانی طبق معیارهای فیفا و ای اف سی گرفتیم که جز یک تیم داوری (یک داور و دو کمک داور) همگی موفق به گذراندن تست های آمادگی جسمانی شدند.