جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

رسانه‎ خط مقدم فرهنگی کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

رسانه‎ خط مقدم فرهنگی کشور

رسانه‎ خط مقدم فرهنگی کشور

مدیر کل صدا و سیمای مرکز کیش گفت: رسانهخط مقدم فرهنگی کشور است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، علیرضا نجابت در نشست هم اندیشی با فعالان رسانه‌ای و فرهنگی جزیره کیش گفت: رسانهها باید در حوزه مطالبه‏گری، پیگیری و حل دغدغهها و مطالبات مردم پیشقدم باشند.
وی بر لزوم برقراری همافزایی میان صدا و سیما و دیگر رسانههای فعال جزیره تاکید کرد و افزود: این همافزایی باید در جهت توجه به مطالبات مردم، انعکاس مشکلات آنها و کمک به توسعه و رونق بیشتر جزیره کیش باشد.
مدیر کل صدا و سیمای مرکز کیش یکی از مهمترین وظایف رسانههای داخلی را حفظ منافع و تقویت وحدت ملی در شرایط کنونی کشور عنوان کرد و افزود: در این برهه حساس کشور، رسانهها باید با همدلی و اتفاق نظر شرایط کنونی کشور را مدیریت و دیدگاهها را به هم نزدیک کنند.
وی تصریح کرد: رسانهخط مقدم فرهنگی کشور است که در حفظ منافع ملی، اقتدار و حیثیت نظام جمهوری اسلامی باید پیشقدم باشد.
نجابت درباره تحولات بیرونی و هجمه‏های دشمنان در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب گفت: دشمنان در یک جریان هدفمند خارجی به دنبال تحت فشار قرار دادن حرکت نظام جمهوری اسلامی و دامن زدن و به بیراهه کشیدن مطالبات اقتصادی و اجتماعی به حق مردم هستند.
وی با اشاره به صحبتهای اخیر علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی، درباره توطئه دشمنان علیه ایران اسلامی گفت: آمریکا در پناه فشار آوردنها و تحریمها به دنبال گرفتن امتیاز راهبردی از جمهوری اسلامی ایران هستند؛ ما در 40 سال گذشته درگیر تحریمها، محدودیتها و مشکلات زیادی بودهایم که می‌توانست موجب فروپاشی هر کشوری باشد اما این دسیسههای دشمن به جایی نرسیده است.مدیر کل صدا و سیمای کیش در ادامه افزود: با وجود تمام محدودیتهای موجود تلاش کردیم تا قابلیتهای جزیره کیش را بیشتر منعکس کنیم که البته این مهم با همکاری رسانهها ممکن شد
وی به ظرفیتهای جزیره کیش اشاره کرد و گفت: در کیش قابلیتهایی وجود دارد که در بسیاری از شهرها دیده نمی شود که می بایست روی این ظرفیتها کار شود تا دیده شوند. کیش جمعیتی در حدود 30 تا 40 هزار نفر دارد که سطح بالایی از کیفیت زندگی را تجربه می کنند. سبک خاصی از زندگی در کیش جاری است و یک آرامش، همراهی و همدلی میان مردم این جزیره وجود دارد که می تواند الگویی برای دیگر نقاط کشور باشد.نجابت اضافه کرد: در جزیره کیش تحولات بسیاری رخ می دهد که ظرفیت تبدیل به قطب تحولات کشوری و همچنین مرکز رسانهای در کل کشور را دارد.
وی در پایان با اشاره به رشد کیفی و کمی صدا و سیمای مرکز کیش در تمام شاخصها گفت: مرکز کیش در 10 ماه اخیر در تمام شاخصها و زمینهها در کشور با رشد بسیار بالایی همراه بود و در این مدت همواره در میان مراکز استانی برتر قرار داشت.
در این نشست، اصحاب رسانه و فعالان فرهنگی جزیره کیش بر پیگیری صدا و سیما برای برقراری پخش سراسری سیمای کیش تاکید کردند و آن را برای معرفی بیشتر جزیره به سراسر کشور لازم و ضروری دانستند.