جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

رزمایش مشترک دریایی کشور‌های منطقه اقیانوس هند - نمایش محتوای خبر

 

 

رزمایش مشترک دریایی کشور‌های منطقه اقیانوس هند

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از برگزاری رزمایش مشترک دریایی تحت عنوان اجلاس فرماندهان نیروی دریایی اقیانوس هند خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حاشیه اختتامیه مسابقات غواصیِ عمق ارتش های جهان در کیش با اعلام اینکه تا پایان سال چندین رزمایش دریایی در خلیج فارس،  دریای عمان و اقیانوس هند  برگزار می کنیم گفت: رزمایش امنیت دریایی با عنوان «اجلاس فرماندهان نیروی دریایی اقیانوس هند» برگزار می شود.
امیر دریادار خانزادی با تاکید بر اینکه این رزمایش ها با هدف تلاش برای دستیابی به امنیت جمعی در منطقه، اقتصاد امن ودریانوردی ازاد برگزار می شود افزود: در آینده ای نزدیک و در سال 98، رزمایش مشترکی هم با با نیروی دریایی روسیه در ناوگان جنوب  و در منطقه شمال اقیانوس هند برگزار خواهیم کرد.
وی در ادامه با اعلام اینکه ناوشکن دنا که نسل سوم شناورهای موج محسوب می شود هم به زودی به ناوگان جنوب اضافه می شود گفت: این ناو سومین ناوشکنی است که برای ناوگان جنوب ساخته شده که توانمندی های بیشتری نسبت به دیگر شناورهای کلاس موج دارد.
فرمانده نیروی دریایی ارتش بیان کرد: ناوشکن جمهوری اسلامی ایران،دنا، از لحاظ تجهیزات و سنجنده ها می تواند دشمن را چه در سطح، چه در عمق و چه در آسمان رصد کند  و همین موضوع موجب افزایش توان رزمی نیروی دریایی ناوگان جنوب خواهد شد.